اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰

درخواست مالکان نفت‌کش‌ها از رژیم صهیونیستی برای تغییر بندر بارگیری

درخواست مالکان نفت‌کش‌ها از رژیم صهیونیستی برای تغییر بندر بارگیری

با بالا گرفتن درگیری‌ها میان دو طرف فلسطینی و اسرائیلی و حملات راکتی به عسقلان، برخی مالکان نفت‌کش‌های مستقر در بنادر رژیم صهیونیستی از این رژیم خواستند، محل بارگیری را تغییر دهد.

 به نقل از خبرگزاری رویترز عربی، منابعی در حوزه بارگیری نفت اعلام کردند، دستکم دو تن از مالکان نفت‌کش‌هایی که نفت خام را به اراضی اشغالی انتقال می‌دهند، از رژیم صهیونیستی درخواست کردند به دلیل بالا گرفتن درگیری‌ها، محل بارگیری را از عسقلان به بندر حیفا در اراضی اشغالی تغییر دهد.

درگیری‌ها میان رژیم صهیونیستی و گروه‌های فلسطینی در غزه که خطرناک‌ترین آنها از سال ۲۰۱۴ محسوب می‌شود، روز دوشنبه پس از آن آغاز شد که حماس در پاسخ به یورش پلیس رژیم صهیونیستی به فلسطینی‌ها در نزدیکی مسجد الاقصی، حملات موشکی خود رابه مناطق اشغالی در قدس و شهر تل‌آویو آغاز کرد.

روز سه‌شنبه در این درگیری‌ها یک منطقه صنعتی واقع در نزدیکی عسقلان هدف راکتی از غزه قرار گرفته و به یکی از تانکرهای ذخیره‌سازی شرکتی وابسته به شبکه خطوط انتقال سوخت تل‌آویو خساراتی وارد شد.

رژیم صهیونیستی دو پالایشگاه نفت دارد که یکی از آنها با ظرفیت تولید ۱۰۰ هزار بشکه در روز در نزدیکی عسقلان قرار داشته و توسط شرکت "باز اوپل" اداره می‌شود و دیگری با ظرفیت تولید روزانه ۲۰۰ هزار بشکه در نزدیکی حیفا قرار داشته و توسط گروه "بازان" مدیریت می‌شود.

منابع یاد شده افزودند: نفت‌کش‌هایی که درخواست تغییر بندر را دادند، نفت را از منطقه دریای سیاه انتقال می‌دهند./ ایسنا

کپی