اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

ده‌ها حمله موشکی به تل‌آویو در انتقام جنایت اردوگاه الشاطئ

ده‌ها حمله موشکی به تل‌آویو در انتقام جنایت اردوگاه الشاطئ

گردان‌های القسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس امروز، شنبه اعلام کرد، در راستای انتقام‌گیری قتل عام زنان و کودکان در اردوگاه الشاطئ توسط رژیم صهیونیستی با دهها موشک تل‌آویو را هدف گرفت. همچنین در عملیات پهپادی پایگاه نظامی کیسوفیم هدف قرار گرفت.

 خبرنگار خبرگزاری فلسطینی معا اعلام کرد، ده‌ها موشک از نوار غزه به سمت تل آویو شلیک شد و صدای انفجار ناشی از تلاش سامانه گنبد آهنین برای رهگیری این موشک‌ها شنیده شد.

در پی این حملات صدای آژیر در مناطق مختلف تل‌آویو و مناطق مرکزی و نتالیا در شمال تل‌آویو به صدا درآمد.

گردان‌های القسام امروز همچنین گفت: شهرک مودیعین در غرب رام الله را به عنوان هدیه به ارواح شهدای کرانه باختری و انتقام خون آنها هدف گرفت.

گردان‌های القسام همچنین امروز شنبه گفت تجمع سربازان اسرئیلی را با پهپاد هدف گرفت.

القسام گفت، با پهپاد شهاب و خمپاره پایگاه نظامی کیسوفیم را هدف گرفت.

این در حالی است که ارتش رژیم صهیونیستی امروز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد، سامانه گنبد آهنین پهپاد انفجاری را سرنگون کرد که از نوار غزه پرتاب شده بود.

این ارتش اعلام کرد، واحد دیده بان هوایی این پهپاد را تعقیب و در نهایت سرنگون کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی محل سقوط این پهپاد فلسطینی یا هدف این پهپاد را اعلام نکرد اما روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت، این پهپاد در منطقه اشکول سرنگون شد و تحقیقات در حال انجام است تا مشخص شود که این پهپاد برای انفجار بر فراز تاسیسات نظامی برنامه ریزی شده بود یا خیر.

در جریان حملات اخیر میان فلسطین و رژیم صهیونیستی این ششمین بار است که این رژیم پهپاد وابسته به حماس را پس از ورود به آسمان اراضی اشغالی رهگیری می‌کند.

همچنین گردان‌های القدس اعلام کرد، حملات موشکی در قالب نبرد شمشیر قدس، پاسخی به حملات مستمر رژیم صهیونیستی به نوار غزه و مسجدالاقصی و هدف قرار دادن غیر نظامیان است.

در فیلمی که گردان‌های القدس منتشر کردند تخریب و آتش سوزی ناشی از این حملات موشکی دیده می‌شود که منطقه صنعتی را در اسدود هدف قرار داده است.

ساعاتی پیش هم ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد، گروه‌های فلسطینی از ساعت هفت شب گذشته تا ساعت هفت صبح امروز حدود ۲۰۰ موشک از نوار غزه به داخل اراضی اشغالی شلیک کردند.

رسانه‌های صهیونیستی هم اعلام کردند، شهرهای غلاف غزه در پی حملات موشکی این گردان‌ها و گروه‌های مقاومت تقریبا خالی از سکنه شده و تمامی شهرک نشینان به شمال گریخته‌اند.

همچنین ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد، حدود ۴۰ پرواز از جمله از مبدا نیویورک، پاریس، لندن، فرانکفورت و شیکاگو که قرار بود امروز در فرودگاه بن گوریون به زمین نشیند، لغو شد.

از آن طرف دولت رژیم صهیونیستی تهدید کرده ساختمانی که دفتر الجزیره و دیگر رسانه‌ها در آن قرار دارند را هدف می‌گیرد لذا از کارمندان خواسته این ساختمان را تخلیه کنند./ ایسنا

کپی