اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

تخریب ۵۰۰ خانه در غزه در حملات رژیم صهیونیستی

تخریب ۵۰۰ خانه در غزه در حملات رژیم صهیونیستی

در پنجمین روز حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، شبکه الجزیره در گزارشی درباره تلفات مادی این حملات اعلام کرد، ارتش اسرائیل ۵۰۰ واحد مسکونی در غزه راتخریب کرده است و ۱۰ هزار خانه نیز بدون آب مانده‌اند.

 به نقل از الجزیره، حملات شدید رژیم صهیونیستی به تخریب تعداد زیادی از مغازه‌ها در نوار غزه و نیز آسیب شدید به شبکه برق این شهر انجامیده که باعث قطع برق در محله الرمال (غرب شهر غزه) شده است.

اداره رسانه دولتی در غزه نیز اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی ۶۰ مقر دولتی را بمباران کرد و بیش از ۵۰۰ واحد مسکونی را به صورت کامل تخریب کرد.

این نهاد در بیانیه‌ای اعلام کرد که برآوردهای اولیه از خسارت‌ها در پی حملات به غزه، به ۷۳ میلیون دلار می‌رسد.

شهرداری جبالیا در نوار غزه روز جمعه اعلام کرد که به دلیل تجاوزات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی طی پنجشنبه شب به شمال نوار غزه؛ آب حدود ۱۰ هزار منزل قطع شد.

شهرداری جبالیا اعلام کرد که تجاوزات اخیر باعث انفجار خطوط اصلی آب شده و آب از ۱۰ هزار منزل در مناطق مختلف قطع شد.

در حملات رژیم صهیونیستی همچنین خط اصلی انتقال آب در مناطق شمال هدف قرار گرفتند.

شهرداری جبالیا اعلام کرد که با هماهنگی با کمیته بین المللی صلیب سرخ، عملیات تعمیر فوری خط انتقال اصلی را آغاز شده است.

شهرداری جبالیا تاکید کرد که اسرائیل به صورت عامدانه خیابان‌ها و چهارراه‌های اصلی را هدف می‌گیرد.

شهرداری جبالیا از حامیان مالی خواست تا حمایت ضروری را برای تضمین ادامه ارائه خدمات اساسی (آب، فاضلاب) به منازل شهروندان ارائه دهند.

خبرنگار الجزیره نیز تصریح کرد که شرکت برق نسبت به هدف قرار گرفتن‌های مکرر و نبود مقادیر کافی از سوخت برای فعالیت تنها نیروگاه تولید در نوار غزه هشدار داده است.

آمار شهداء در پی حملات رژیم صهیونیستی از دوشنبه شب به ۱۳۹ تن از جمله ۳۹ کودک افزایش یافته و ۹۵۰ تن نیز جراحت‌های مختلفی برداشته‌اند.

در همین حال، آژانس کاریابی و امدادرسانی آوارگان فلسطینی (آنروا) در نوار غزه اعلام کرد که به صورت فوری، مدارس خود را به پناهگاه‌هایی برای فلسطینی‌هایی تبدیل می‌کند که به دلیل حملات شدید اسرائیل، دنبال پناهگاهی امن هستند./ ایسنا

کپی