اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

گل‌محمدی: هر تیمی مشکلات پرسپولیس را داشت، منحل می‌شد

گل‌محمدی: هر تیمی مشکلات پرسپولیس را داشت، منحل می‌شد

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: هر تیم دیگری مشکلات ما را داشت تا الان منحل می‌شد و امیدوارم هرچه سریعتر مشکلات ما برطرف شود.

یحیی گل‌محمدی در گفت‌وگویی رادیویی در مورد انتقادش به برخی رسانه‌ها پس از شهرآو.رد نود و پنجم پایتخت اظهار داشت: ابتدا این برد را به همه هواداران تبریک می‌گویم. برخی برنامه‌هایی که از صدا و سیما در این مدت پخش شد، برنامه خوبی نبود و انتخاب کارشناس چندان خوب صورت نگرفت. آنها کارشناس آوردند که در فضای مجازی به پرسپولیس و پرسپولیسی‌ها فحاشی می‌کند و بدترین الفاظ ممکن را به کار می‌کرد. این فرد برای اینکه فراموش نشوند، مدام در فضای مجازی با افراد مختلف درگیر می‌شوند.

وی افزود: صحبت من این است که چنین شخصیتی برای چه باید به تلویزیون بیاید و کارشناسی کند؟ چرا آن مجری استقلالی هجمه زیادی روی داور وارد کرد که داور پرسپولیسی است.

سرمربی  تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه آیا او فکر می‌کند همه این اتفاقات برنامه ریزی شده است، تصریح کرد: من نمی‌توانم بگویم برنامه ریزی شده بود. هر فردی ممکن است که گرایشات رنگی داشته باشد اما در اجرا مجریان باید عدالت را رعایت کنند. وقتی می‌خواهید کارشناس به برنامه‌هایتان بیاورید باید در جامعه فوتبال آن فرد وجهه داشته باشد نه اینکه بخواهد خودش را مانند یک «شاخ اینیستاگرامی» معرفی کند و بعد در برنامه کارشناسی کند.

گل‌محمدی در مورد اینکه خیلی تیم‌ها از پرسپولیس دل خوشی ندارند، اضافه کرد: هجمه زیادی روی تیم ما است و ما هم این مسائل را می‌بینیم اما هر تیم دیگری مشکلات ما را داشت، آنها منحل می‌شدند. در شروع فصل مشکلات مدیریتی وحشتناکی داشتیم و زمین تمرین نداشتیم که تمرین کنیم. حتی ما مشکلات مالی‌مان را رسانه‌ای نکردیم. بین ۱۶ تیم لیگ برتر بیشترین مشکل مالی را تیم ما دارد.

وی تصریح کرد: شما فکر می‌کنید از ابتدای فصل تا کنون چقدر ما بابت بردهایمان در لیگ پاداش گرفتیم. هیچ پاداشی نگرفتیم حتی یک ریال. البته قول دادند که پرداخت کنند. در این دو سال اول مشکلات حل شد اما دوباره این مشکلات پدید آمد. هر تیمی مشکلات ما را داشت نمی‌توانست در لیگ موفق باشد اما درود به شرف و غیرت بازیکنان ما که به خاطر هواداران از جانشان مایه می‌گذارند. آنها به عشق هواداران و برای اعتبار و شخصیتشان تلاش می کنند که این جای تقدیر دارد.

گل‌محمدی تاکید کرد: متاسفانه در فوتبال ما تیمی که فنی بازی می‌کند و با تمام وجود می‌جنگد، جلویش سنگ اندازی می شود و دوست ندارند چنین تیم‌هایی موفق شوند.

سرمربی پرسپولیس در مورد جنجال‌های شهرآورد گفت: خیلی از برنامه‌هایی که در مورد آن صحبت شد، بیایند در مورد بحث فنی صحبت کنند. برای مثال تلویزیون انگار دوست دارد که به حاشیه بپردازد. بیایید به متن بپردازید. ۹۰ دقیقه پر تنش در الکلاسیکو ایران و دیدار برابر سپاهان و ۹۰ دقیقه برابر استقلال انتظار دارید که هیچکس هیجانش را بروز ندهد؟ من درگیری‌ها را تایید نمی کنم اما  هیجانات و حساسیت های بازی واقعا زیاد است و امکان دارد  این تنش‌ها به وجود بیاید.

وی در رابطه با اینکه در لیگ قهرمانان آسیا این اتفاقات رخ نمی‌دهد گفت: قبول دارم. این به مدیریت تیم و ورزشگاه و اجرای قانون باز می گردد. در بازی  روز گذشته انقدر آدم‌های اضافه در ورزشگاه بود که فکر کردیم مسابقه با هوادار برگزار می‌شود. در بین دو نیمه اما این مشکل برطرف شد.

گل‌محمدی گفت: بخشی از این تنش‌ها به خاطر نبود هواداران است. البته در سر و صدای هواداران خیلی از چیزها در بازی گم می‌شود اما اینجا با توجه به اینکه ورزشگاه خالی است، هر کس حرفی می‌زند خیلی به چشم می‌آید. این مشکلات وجود دارد اما انقدر مهم نیست که یک برنامه کاملا به این موضوع اختصاص داده شود.

سرمربی تیم پرسپولیس تاکید کرد: وقتی قانون در ورزشگاه اجرا شود هیچ کدام از این مسائل رخ نخواهد داد. دیروز ۳۰۰ الی چهارصد نفر در ورزشگاه بودند. از طرفی با مشکلات کرونا می جنگیم و از طرفی با حریف. این فشار روی بازیکنان و مربیان زیاد است. باید این مسائل به خوبی مدیریت شود./ایرنا

کپی