اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

سازمان ملل: نزدیک به ۱۰ هزار تن از ساکنان غزه در پی حملات اسرائیل آواره شده‌اند

سازمان ملل: نزدیک به ۱۰ هزار تن از ساکنان غزه در پی حملات اسرائیل آواره شده‌اند

سازمان ملل اعلام کرد، در پی حملات اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه، نزدیک به ۱۰ هزار فلسطینی ساکن این منطقه آواره شدند.

به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، دفتر سازمان ملل برای هماهنگی امور انسانی در اراضی فلسطین (اوچا) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: تعداد فلسطینی‌هایی که در پی حملات اخیر اسرائیل به نوار غزه، خانه‌های خود را ترک کرد و در مدارس و مساجد این منطقه آواره شده‌اند، به حدود ۱۰ هزار تن می‌رسد و در کنار آن تعداد محدودی از سکنه غزه به آب، غذا، خدمات بهداشتی و نظافتی دسترسی دارند.

دفتر سازمان ملل با اشاره به این نکته که ارائه خدمات بهداشتی در بیمارستان‌ها و نیز آب در غزه به برق وابسته است، پیش‌بینی کرد تا یکشنبه سوخت لازم برایارائه این خدمات به پایان می‌رسد.

در این بیانیه ضمن تاکید بر لزوم احترام به قوانین بین‌المللی انسانی و قوانین حقوق بشر، از مسؤولان اسرائیلی و گروه‌های مسلح فلسطینی خواسته شد به سازمان ملل اجازه دهند سوخت، غذا و کمک‌های پزشکی را فراهم کرده و در این راستا نیروهایی را در حوزه کمک‌های بشردوستانه مستقر کند.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل از رژیم صهیونیستی و جنبش حماس خواست فورا درگیری‌ها را متوقف کرده و اجازه دهند اقدامات میانجیگرانه انجام شوند.

طبق گزارش وزارت بهداشت فلسطین، در حملات هوایی شدید و مستمر رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، ۱۳۹ تن به شهادت رسیدند که ۳۹ تن از آنها کودک بودند./ ایسنا

کپی