اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

ششمین روز حملات رژیم صهیونیستی به غزه/ ۸ شهید و ۱۵ زخمی در بمباران منزلی در اردوگاه الشاطی

ششمین روز حملات رژیم صهیونیستی به غزه/ ۸ شهید و ۱۵ زخمی در بمباران منزلی در اردوگاه الشاطی

درپی حمله بامدادی امروز شنبه رژیم صهیویستی به منزلی در اردوگاه الشاطی در غرب غزه ۸ تن از جمله ۲ زن و ۶ کودک فلسطینی به شهادت رسیدند. همچنین ارتش این رژیم منزل دیگری در مرکز غزه را هدف گرفت.

 به نقل از الجزیره، جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی بامداد امروز شنبه یک خانه در اردوگاه پناهجویان الشاطی در غرب شهر غزه را هدف قرار دادند.

منابع پزشکی فلسطین اعلام کردند در پی این حمله ۸ تن از جمله ۶ کودک و دو زن شهید و ۱۵ تن دیگر زخمی شدند.

این حمله بدون اعلام قبلی و با سه موشک انجام شد.

منابع اعلام کردند عملیات بیرون کشیدن شهدا و مجروحان از زیر آوار همچنان ادامه دارد.

علاوه بر این ارتش رژیم صهیونیستی در ادامه هدفگیری منازل مسکونی و اماکن غیرنظامی یک خانه دیگر را در اردوگاه البریج در مرکز نوار غزه بمباران کرد.

همچنین منزل دیگری در محله الشجاعیه در شرق غزه نیز هدف حمله قرار گرفت.

ارتش رژیم صهیونیستی برای ششمین روز متوالی بمباران اهداف غیرنظامی و ساختمانهای مسکونی در پنج استان غزه را ادامه می‌دهد که منجر به افزایش شمار شهدا و مجروحان فلسطینی شده است.

خبرنگار الجزیره گزارش داد، گردان‌های عزالدین القسام، شاخه نظامی حماس نیز در واکنش به بمباران اردوگاه پناهجویان الشاطی، "عسقلان"، "سدیروت" و "اسدود" را بمباران کردند.

این گردان‌ها اعلام کردند که با ده‌ها موشک سدیروت را هدف گرفتند.

رسانه‌های عبری‌زبان نیز از اصابت مستقیم یکی از راکت‌های قسام به ساختمانی در اسدود خبر دادند.

همچنین توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی زمین‌های کشاورزی در شرق خان یونس در جنوب غزه را هدف گرفت.

وزارت بهداشت فلسطین نیز جمعه شب اعلام کرد در پی ادامه تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه برای پنجمین روز متوالی، تعداد شهدا و مجروحان افزایش یافت.

این وزارتخانه گزارش داد که ۱۲۶ تن از جمله ۳۱ کودک و ۲۰ زن در حملات پنج روز گذشته تا جمعه به شهادت رسیده و ۹۵۰ تن دیگر هم زخمی شدند.

از سوی دیگر سفارت آمریکا در تل آویو عصر جمعه اعلام کرد که "هادی عمرو"، فرستاده ویژه آمریکا در خاورمیانه برای گفتگو در مورد آتش بس پایدار بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها به اراضی اشغالی رفت.

این سفارت در بیانیه‌ای که در توئیتر منتشر شد اظهار داشت که عمرو ، که رسماً دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور فلسطین است ، جمعه وارد تل‌آویو شد./ ایسنا

 

کپی