اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

دمای استان‌های ساحلی خزر تا 10 درجه گرم می‌شود

دمای استان‌های ساحلی خزر تا 10 درجه گرم می‌شود
زهره افشار خبرنگار

پیش‌بینی‌های هواشناسی نشان می‌دهد دمای هوا از امروز (شنبه) تا روز سه‌شنبه تا 10 درجه در برخی نقاط کشور افزایش می‌یابد. «فریبا گودرزی» کارشناس پیش‌بینی سازمان هواشناسی به «ایران» گفت: تا روز سه‌شنبه دمای هوا در استان‌های ساحلی خزر بین 7 تا 10 درجه افزایش پیدا می‌کند و در دیگر نقاط کشور هم شاهد افزایش نسبی دما خواهیم بود.

وی افزود: امروز در استان‌های کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، همدان، مرکزی، قم، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان، فارس و هرمزگان همچنان رگبار عصرگاهی  خواهیم داشت که می‌تواند در برخی نقاط با صاعقه و رعد و برق همراه باشد.  وی توصیه کرد مردم از اتراق در مسیل‌ها و رفتن به ارتفاعات خودداری کنند. این کارشناس خاطرنشان کرد: ساکنان استان‌های مرکزی، اصفهان، قم و البرز باید منتظر وزش بادهای شدید و خیزش گرد و خاک باشند.
 امروز همچنین در استان‌های واقع در شمال شرق کشور، سیستان و بلوچستان و کرمان علاوه بر خیزش گرد و خاک، کاهش دید اتفاق می‌افتد، لذا رانندگان در جاده‌های برون شهری این استان‌ها باید احتیاط لازم را داشته باشند.
گودرزی تصریح کرد: بارش‌های رگباری در روزهای پایانی هفته کمتر اتفاق خواهد افتاد. امروز بیشینه دمای تهران به 28 درجه سانتیگراد می‌رسد.

کپی