اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

پوتین: درگیری فلسطین و اسرائیل به زیان منافع روسیه است

پوتین: درگیری فلسطین و اسرائیل به زیان منافع روسیه است

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه تأکید کرد: درگیری فلسطین و اسرائیل به طور مستقیم بر منافع امنیتی ما تأثیر می گذارد و به زیان روسیه است. پوتین روز جمعه در نشست با اعضای شورای امنیت این کشور دستور داد در مورد تشدید درگیری بین اسرائیل و فلسطین آخرین گزارش ها را به وی دهند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در دیدار مجازی با آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل بر حل مساله فلسطین و با محوریت سازمان ملل تاکید کرد.

مازیا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرده است که مسکو با همه بازیگران خارجی مربوطه برای توقف مناقشه اسراییل و فلسطین در تماس است.

زاخارووا روز پنجشنبه در نشست خبری هفتگی گفت: روسیه به عنوان عضو دائمی شورای امنیت و شرکت کننده گروه چهار صلح خاورمیانه، به همکاری با ساختارهای منطقه ای و بین المللی برای برقراری صلح پایدار و جامع (در فلسطین) مطابق با قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل ادامه می دهد.

تازه ترین آمار اعلام شده از سوی مقام های فلسطینی، شمار شهدای حملات و تجاوزهای وحشیانه صهیونیست ها در غزه به ۱۱۹ نفر افزایش یافت.

به گزارش ایرنا، وزارت بهداشت فلسطین در باریکه غزه، امروز (جمعه) اعلام کرد که حملات صهیونیست ها تاکنون منجر به شهادت ۱۱۹ فلسطینی شامل ۲۷ کودک و ۱۱ زن شده است.

همچنین شمار زخمی های این حملات به ۶۰۰ نفر رسید.

نیروهای اشغالگر صهیونیست امروز نیز برای پنجمین روز پیاپی به حملات و تجاوزهای وحشیانه خود علیه باریکه غزه و فلسطینی ها ادامه دادند.

مقاومت فلسطین در پاسخ به ادامه تجاوزهای صهیونیست ها و حملات به غزه، همچنان به موشک باران سرزمین های اشغالی ادامه می دهد.

پوتین: اوکراین به سکوی ضد روسی تبدیل شده است

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه همچنین با انتقاد از رویکردهای ضدروسی دولت اوکراین و حامیان غربی این کشور ازجمله آمریکا هشدار داد: مسکو آنگونه که لازم است نسبت به تهدیدهای مرزی خود واکنش نشان می دهد.

به گزارش ایرنا از دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، پوتین روز جمعه در جلسه شورای امنیت روسیه گفت: اوکراین را به کشور ضدروسی تبدیل می کنند و این مساله بسیار ناگوار است.

وی خاطرنشان کرد: اوکراین بتدریج ولی با گامهای محکم به یک کشور ضدروسیه تبدیل می شود.

پوتین گفت: «زمینه های سیاسی در اوکراین برای حل مسالمت امیز بحران در حال پاکسازی است و شرکای غربی به هیچ وجه به آن واکنش نشان نمی دهند.

به گفته رئیس جمهوری روسیه ، در اوکراین "یک پاکسازی کاملاً واضح در زمینه سیاسی در حال انجام است ورسانه های جمعی ملی هم در حال بسته شدن هستند.

دادگاه ناحیه پچورسکی کی یف روز گذشته ویکتور مدودچوک سیاستمدار اوکراینی نزدیک به روسیه و رهبر حزب «عرصه مخالفان-برای حیات» را به اتهام خیانت به اوکراین به یک سال بازداشت خانگی محکوم کرد.

دولت اوکراین در دو ماه اخیر چند شبکه تلویزیونی این کشور را تعطیل کرد.

رئیس جمهوری روسیه گفت: کشور اوکراین به میدانی علیه روسیه تبدیل می شود که رویدادهای در آن برای این کشور (روسیه) ازنظر امنیتی نگران کننده است.

وابط روسیه و اوکراین از سال ۲۰۱۴ با روی کار آمدن دولت غرب گرا در کی‌یف تیره شده و در هفته های اخیر بخاطر تشدید تنش ها در منطقه دونباس در شرق اوکراین متشنج شده است.

ماه گذشته با اوج گرفتن اختلافات بین مسکو و کی یف، بر سر دونباس در مرز بین دو کشور و حمایت غرب از اوکراین، اوضاع در دریای سیاه به سرعت در حال تبدیل شدن به رویارویی بین روسیه و غرب شده بود اما چند روز گذشته مقداری وضعیت آرام و دو طرف اعلام کردند اختلافات با مذاکرات قابل حل است/ ایرنا

کپی