اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

کاهش ۴۱ درصدی تردد جاده‌ ای خراسان شمالی در عید فطر

کاهش ۴۱ درصدی تردد جاده‌ ای خراسان شمالی در عید فطر

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: میزان تردد در جاده‌های استان در روز عیدفطر امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ( یکم شوال)، ۴۱ درصد کاهش داشت.

جعفر شهامت روز جمعه اظهار داشت: دیروز تردد ۱۳۹ هزار و ۷۳۴ دستگاه خودرو در جاده های استان ثبت شد که این رقم در مقایسه با هفته گذشته هشت درصد کاهش و نسبت به اول شوال پارسال ۴۱ درصد کاهش دارد.

وی افزود: در این مدت ۱۰ هزار و ۶۵۹ دستگاه خودرو به استان وارد شد که این رقم نسبت به هفته گذشته۳۲ درصد کاهش و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۲ درصد کاهش دارد.

وی اظهار داشت: شمار تردد خروجی ثبت شده در استان هم ۹ هزار و ۴۹۲ تردد بود که این رقم در مقایسه با هفته گذشته ۳۶ درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد کاهش دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی خاطرنشان کرد: تردد خودروها در محورهای استان توسط ۵۱ دستگاه تردد شمار نصب شده در جاده ها ثبت می شود.

بر اساس این گزارش برای جلوگیری از شیوع کرونا و کمک به قطع زنجیره این ویروس، تمام جاده های استان از ۲۱ اردیبهشت ماه جاری تا پایان تعطیلات به مناسبت عید سعید فطر بسته است.

بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، ورود و خروج خودروها در تمام راه‌های ارتباطی استان از ساعت ۱۲ روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه تا ساعت ۱۲ روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ممنوع شده است.
در این زمینه با متخلفان برخورد می شود و رانندگان برای تردد غیرمجاز در این روزها در شهرهای قرمز ۱۰ میلیون ریال و در شهرهای نارنجی و زرد پنج میلیون ریال جریمه می شوند.

نیروی انتظامی خراسان شمالی بدون ذکر آمار از شمار جریمه متخلفان، اعلام کرده است که همراهی مردم با این طرح مناسب بوده است. /ایرنا

کپی