اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰

بارشهای رگبای تا اواسط هفته آینده در آذربایجان غربی ادامه دارد

بارشهای رگبای تا اواسط هفته آینده در آذربایجان غربی ادامه دارد

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: بارش های رگبای تا اواسط هفته آینده در استان و در مواقع بعد از ظهر ادامه دارد.

یاسر اشتاد روز جمعه افزود: بررسی نقشه های پیش بینی و پیش یابی بیانگر افزایش ابر در ساعت های بعد از ظهر در استان بوده که موجب بارندگی هایی در جنوب استان می شود.

وی با بیان اینکه وزش باد همراه با رگبار باران در استان ادامه دارد، اضافه کرد: روز پنجشنبه بارش هایی در جنوب استان گزارش شد که بیشترین میزان از شاهین دژ با چهار میلیمتر بوده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: روز پنجشنبه وزش باد ملایم در نقاط مختلف استان وجود داشت و وزش باد شدید با سرعت ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت نیز از ایستگاه پل میانگذر دریاچه ارومیه گزارش شده است.

وی با اشاره به دمای استان در ۲۴ ساعت گذشته ادامه داد: شهرستان تکاب با دمای مثبت چهار درجه سانتی گراد خنک ترین شهر استان بوده و دمای ارومیه نیز بین ۱۰ و ۲۹ درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان بود.

به گزارش ایرنا آذربایجان غربی دارای سالانه ۴۰۰ تا ۴۵۰ میلیمتر بارندگی است، به لحاظ پربارش بودن این استان همواره منطقه ای کشاورزی محسوب میشود و کشاورزان برنامه ریزی کشت داشت و برداشت خود را برمبنای پیش بینی های هواشناسی انجام می‌دهند./ایرنا

کپی