اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

رواسی: بدنبال تاریخ‌سازی در پارالمپیک هستیم

رواسی: بدنبال تاریخ‌سازی در پارالمپیک هستیم

سرمربی تیم ملی پاراوزنه‌برداری گفت: نتایج ملی‌پوشان در مسابقات تایلند عالی بود اما این سقف آرزوی ما نیست و بدنبال ثبت یک عملکرد تاریخی در توکیو هستیم.

تیم وزنه‌برداری ایران با کسب پنج مدال طلا و یک نقره به عنوان نایب قهرمانی جام جهانی پاراوزنه‌برداری رسید.

در این تورنمنت امیر جعفری، حامد صلحی‌پور، روح‌الله رستمی، سامان رضی و منصور پورمیرزایی موفق به کسب مدال طلا شدند و نادر مرادی نیز نقره گرفت. روح‌الله رستمی در تایلند موفق به شکستن رکورد جهان شد.

«علی‌اصغر رواسی» بعد از پایان این مسابقات با تحسین عملکرد ورزشکاران ایرانی اظهار داشت: نتایج بسیار خوب و در سطح عالی بود ما ۶ ورزشکار را به این مسابقات اعزام کردیم که رکورد صد درصد مدال ثبت کردند. پنج مدال طلا و یک نقره ره‌آورد از سرزمین تایلند بود و این یک شروع فوق‌العاده بعد از سال سخت کرونایی است. در این تورنمنت سهمیه همه پارالمپین‌های رشته وزنه‌برداری قطعی شد و آنان مشکلی برای اعزام به توکیو ندارند.

سرمربی پاراوزنه‌برداری ادامه داد: اینکه بگوییم چه کشوری حضور داشت یا چه ورزشکارانی به این مسابقه اعزام شدند درست نیست ملاک ما برای سنجش عملکرد ورزشکاران رکوردهایی شخصی آنان است که در قیاس با رکورد جهان و المپیک خوب بود. در این مسابقات ورزشکاران در بهترین فرم ممکن بودند و به نوعی انتظارات را بر آورده کردند. کسب پنج طلا از ۶ وزن یک رکورد خوب است اما سقف انتظارات ما نیست. به دنبال کسب نتایج بهتر و ثبت یک رکورد فوق‌العاده در پارالمپیک توکیو هستیم. البته سخت است و رقابت پارالمپیک جایی حضور بهترین‌ها محسوب می‌شود و ورزشکاران ایرانی نیز همیشه در جمع بهترین ها بودند.

رواسی با اشاره به رکوردشکنی رستمی گفت: این پارالمپین یک نتیجه فوق‌العاده را کسب کرد و می تواند در پارالمپیک نیز درخشان‌تر از این باشد. همه وزنه برداران ما خوب بودند. در ۶ وزن به پارالمپیک توکیو اعزام داریم و باید برنامه منظم برای رسیدن به بهترین عملکرد را داشته باشیم. برنامه‌هایی که مورد تایید کمیته ملی‌پارالمپیک و فدراسیون است. برای همه ورزشکاران برنامه داریم و به دنبال آن هستیم آنان از توکیو با یک نتیجه تاریخی برگردند.

سرمربی پاراوزنه‌برداری افزود: در دسته فوق سنگین آقای منصور پورمیرزایی عملکرد خوبی دارد و با رکوردهای کنونی مدال طلا را خواهد گرفت اما تلاش ما این است که با افزایش رکورد بتوانیم وی مقتدرانه به مدال پارالمپیک برسد. /ایرنا

کپی