اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

واکنش عضو مجلس آمریکا از سیاست این کشور در قبال اسرائیل

واکنش عضو مجلس آمریکا از سیاست این کشور در قبال اسرائیل

عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، تنش اخیر در سرزمین‌های اشغالی فلسطین را نتیجه سال‌ها تبعیض و نقض حقوق فلسطینیان دانست و از سیاست متمادی آمریکا در نادیده گرفتن این مشکل انتقاد کرد.

 مارک پوکان شامگاه پنج‌شنبه در صحن علنی مجلس نمایندگان آمریکا با بیان اینکه صحبت امروز من درباره خشونت روزهای اخیر در اسرائیل و فلسطین و حتی ماه‌های اخیر نیست، افزود: صحبت من درباره چندین دهه نابرابری انسانی و نقض حقوق بشری افراد زیادی در این منطقه مهم است.

وی افزود: ما باید با تبعیض نامناسبی که فلسطینیان نسبت به سایر افراد این منطقه با آن روبرو هستند، آگاه شویم و آن را محکوم کنیم. هیچ کس نباید متحمل از دست دادن زندگی، آزادی یا کرامت شود که مردم فلسطینی تحت مدیریت ننتانیاهو و اسلافش در اسرائیل در طی ۵۰ سال اشغال کرانه باختری رنج برده‌اند.

عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا ادامه داد: هنگامی سوءاستفاده‌های جدی حقوق بشری پیچیده می‌شوند که همچون حملات اخیر به عبادتگاه‌ها نظیر مسجد الاقصی انجام می‌شود.

پوکان اضافه کرد: اجبار برای تخلیه منازل به ویژه در قدس و کرانه باختری، دادگاهی و زندانی کردن کودکان فلسطینی و از بین بردن زندگی انسان‌ها و ایجاد جاده‌ها و ورودی‌های جداگانه برای افراد، اقدامی شبیه چیزی است که در آفریقای جنوبی رخ داده بود.

وی با اشاره به مشکلات مردم غزه برای داشتن هوای آزاد، مواد غذایی و آب شرب سالم که ناشی از محاصره طولانی مدت آنجا است، اظهار کرد: در حالیکه اینها نقض حقوق بشر است، ما فقط زندگی فلسطینی ها و اسرائیل را به خطر نمی‎‌اندازیم بلکه ایالات متحده را در معرض خطر بزرگتری قرار می‌دهیم.

عضو مجلس نمایندگان آمریکا با تاکید بر اینکه هیچ آمریکایی خواستار به خطر افتادن زندگی زنان و مردان این کشور به خاطر درگیر شدن در افزایش خشونت بشتر در منطقه خاورمیانه نیستند، گفت: امروز ما می خواهیم درمورد مشکلات بسیار طولانی مدت که مدتهاست توسط سیاست های ایالات متحده در منطقه نادیده گرفته شده است، صحبت کنیم.

پوکان افزود: خوشبختانه اکنون بیشتر اعضای کنگره خواهان رسیدن به صلح در منطقه از طریق یک مسیر درست هستند. ما باید با احترام و وقار برابر با همه در اسرائیل و فلسطینی‌ها رفتار کنیم و این سیاست آمریکا است که ما از آن صحبت می کنیم.ایرنا 

کپی