اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

ابراز تمایل گوترش برای گسترش همکاری سازمان ملل و روسیه

ابراز تمایل گوترش برای گسترش همکاری سازمان ملل و روسیه

دبیرکل سازمان ملل پس از گفتگوی ویدئویی با پوتین نسبت به گسترش همکاری‌های این سازمان بین‌المللی با روسیه ابراز تمایل کرد.

 در بیانیه سازمان ملل آمده است: آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه بابت مهمان نوازی دولت مسکو و مردم روسیه و همچنین تکرار تعهد روسیه در حمایت از سازمان ملل قدردانی کرد.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: دبیرکل سازمان ملل پس از گفتگوی ویدئویی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه نسبت به تعمیق روابط با فدراسیون روسیه در سه ستون فعالیت این سازمان شامل امنیت، صلح و توسعه پایدار از جمله تغییرات آب و هوایی و تنوع زیستی و همچنین حقوق بشر ابراز تمایل کرد.

بر اساس این بیانیه، در گفتکوی بین دو طرف، دبیرکل سازمان ملل همچنین از دعوت سفر به مسکو قدردانی کرد. همچنین گوترش درباره مسائل چندجانبه‌گرایی،‌ وحدت و همکاری در چارچوب مبارزه با چالش‌های مرتبط با کرونا و تغییرات جوی با پوتین گفتگو کرد و پوتین نیز رویکردهایی را برای حل درگیری‌ها از طریق گفتگوی سیاسی،‌ احترام و درک متقابل ابراز داشت.

گوترش در سفری کاری در مسکو است و روز پنجشنبه یک کنفرانس ویدئویی با پوتین داشت.

بر اساس اعلام کرملین، این دو درباره افزایش نقش سازمان ملل در امور بین‌المللی، مساله فلسطین و اسرائیل،‌ مبارزه با کرونا و تهیه کمک‌های بشردوستانه برای سوریه گفتگو کردند.ایسنا

کپی