اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

نماز عیدفطر اهل سنت در تهران اقامه شد

نماز عیدفطر اهل سنت در تهران اقامه شد

نماز عیدسعید فطر اهل سنت مقیم تهران، امروز/ پنجشنبه/ در مرکز همگانی خرید و فروش خودرو آیت الله سعیدی اقامه شد.

این مراسم مذهبی در فضایی به مساحت ۳.۵ هکتار با رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی و با حضور بیش از ۱۲ هزار نفر از هموطنان، افغانستانی اهل سنت مقیم کشور و برخی دیپلمات‌ها در جنوب غربی تهران برپا شد.

همچنین نماز عیدسعید فطر امسال تهران به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به دلیل وجود ویروس کرونا، با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز دانشگاه تهران اقامه شد.

از سوی دیگر مردم تهران، پس از اقامه نماز در دانشگاه تهران به منظور دفاع از ملت های افغانستان و فلسطین، در میدان فلسطین تجمع اعتراض آمیزی علیه استکبار و تروریست برگزار کردند.

در این ارتباط سردار «حسین رحیمی» فرمانده انتظامی تهران بزرگ نیز با بیان اینکه تمامی عوامل ترافیکی، انتظامی و اطلاعاتی پلیس پایتخت از اذان صبح در راستای تامین امنیت و آرامش نمازگزاران عید فطر در محل‌های مختلف مستقر شدند، گفت که این مراسم دینی به دور از هرگونه اختلالی در جای جای پایتخت برگزار شد.

روز شنبه هفته جاری تروریست ها با یک خودرو بمب گذاری شده مدرسه سیدالشهدای دشت برجی در منطقه کوه چهل دختران کابل را هدف حمله قرار دادند که بر اثر آن ۸۵ تن کشته و بیش از ۲۰۰تن دیگر زخمی شدند و پیکر قربانیان روز یکشنبه در آیینی در کابل به خاک سپرده شد.

مدرسه دخترانه سیدالشهدا سومین مرکز آموزشی در غرب کابل است که دانش‌آموزان آن به صورت گروهی کشته می شوند./ایرنا


 

کپی