اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

دود اعتراضات مالیاتی کلمبیا به چشم بازیکنان ریورپلاته آرژانتین رفت

دود اعتراضات مالیاتی کلمبیا به چشم بازیکنان ریورپلاته آرژانتین رفت

شلیک گاز اشک‌آور از سوی نیروهای پلیس به سمت معترضان خارج از ورزشگاه، در آستانه دیدار تیم‌های جونیور کلمبیا و ریورپلاته آرژانتین در جام لیبرتادورس، بازیکنان و کادرفنی دو تیم را به دردسر انداخت.

 تظاهرات خشونت آمیز در اعتراض به طرح مالیاتی کشور کلمبیا که در حال حاضر لغو شده، طی دو هفته اخیر شدت گرفته است.

تصاویر تلویزیونی ابتدایی حاکی از آن بود که به دلیل جریان داشتن اعتراضاتی مشابه خارج از ورزشگاه روملیو مارتینز در شهر بارانکیا کلمبیا، آماده سازی و گرم کردن بازیکنان ریورپلاته در چمن ورزشگاه پیش از آغاز بازی نیمه‌کاره رها شد و علاوه بر این، بازیکنان حاضر در زمین  دچار سوزش شدید از ناحیه چشم و مشکل تنفسی شدند و صدای انفجارهای مهیب و آژیر خطر از فضای بیرونی ورزشگاه به گوش می‌رسید.

شهر بارانکیا در ماه جولای نیز میزبان فینال جام لیبرتادورس خواهد بود.

دود اعتراضات مالیاتی کلمبیا به چشم بازیکنان ریورپلاته آرژانتین رفت

دیگر بازی جام لیبرتادورس مابین اتلتیکو ناسیونال و ناسیونال اروگوئه در شهر پریرا کلمبیا نیز به دلیل اعتراضات یک ساعت به تعویق افتاد.

کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی (کُنمبول) به منظور حصول اطمینان از اینکه اعتراضات دیدارهای فوتبال را تحت الشعاع قرار نمی‌دهد، هفته گذشته بازی‌ها از کلمبیا به پاراگوئه و اکوآدور منتقل کرد.

با این حال، باتوجه به اینکه کوپا آمریکا قرار است ماه آینده به میزبانی مشترک کلمبیا و آرژانتین برگزار شود، حوادث روز گذشته(چهارشنبه) به طور خاص کنمبول را نگران کرده است.

کلمبیا از ۱۵ دیدار از جمله فینال قدیمی‌ترین تورنمنت بین المللی جهانِ فوتبال میزبانی خواهد کرد؛ دیدار فینال قرار است دهم جولای در بارانکیا برگزار شود./ ایرنا

 

کپی