اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

۳۶ هزار تن انواع نهاده‌های دامی در استان مرکزی توزیع شد

۳۶ هزار تن انواع نهاده‌های دامی در استان مرکزی توزیع شد

مدیر تعاون روستایی استان مرکزی گفت: ۳۶ هزار تن نهاده دامی سال گذشته توسط تعاون روستایی این استان سال گذشته در استان توزیع شد.

دکتر «حسین هاشمی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: توزیع این نهاده‌ها نسبت به برنامه عملیاتی و پیش‌بینی‌های انجام شده یک‌هزار تن افزایش داشته‌ است.

وی،کنجاله سویا، ذرت دانه‌ای، جو و سبوس گندم را از جمله نهاده‌های توزیع شده توسط تعاون روستایی استان مرکزی عنوان کرد و ادامه داد: توزیع نهاده‌های دامی با هدف کاهش قیمت این نهاده‌ها، رفاه حال دامداران و خدمات‌دهی مناسب به اعضا انجام شده‌است.

مدیر تعاون روستایی استان مرکزی خاطرنشان کرد: خرید نهاده‌های مورد نیاز روستائیان با قیمت مناسب، توزیع با شرایط بهتر از دیگر اهداف توزیع نهاده توسط شبکه تعاون روستایی استان مرکزی است.

هاشمی یادآور شد: ۹۰۰ تن میوه شب عید شامل ۶۰۰ تن پرتقال و ۳۰۰ تن سیب برای جلوگیری از افزایش قیمت و تنظیم بازار این محصولات همزمان تا سوم اردیبهشت ماه امسال در استان مرکزی توزیع شد.

وی ادامه داد: پرتقال خریداری شده برای تنظیم بازار شب عید استان مرکزی از استان مازندران و سیب از استان آذربایجان شرقی خریداری شده‌ بود.

مدیر تعاون روستایی استان مرکزی خاطرنشان کرد: توزیع میوه شب عید با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار استان، از هفته پایانی سال گذشته در شهرستان‌های استان آغاز و با توجه به استقبال و درخواست مردم تا هفته نخست اردیبهشت ادامه یافت.

هاشمی، تامین و عرضه کالاهای اساسی در استان مرکزی را از دیگر اقدامات تعاونی روستایی استان عنوان کرد و گفت: تامین و توزیع این کالاها همانند سال‌های گذشته با هدف تنظیم بازار استان تا پایان سال ادامه می‌یابد.

استان مرکزی دارای ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر جمعیت است.

کپی