اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰

۳۶ هزار تن انواع نهاده‌های دامی در استان مرکزی توزیع شد

۳۶ هزار تن انواع نهاده‌های دامی در استان مرکزی توزیع شد

مدیر تعاون روستایی استان مرکزی گفت: ۳۶ هزار تن نهاده دامی سال گذشته توسط تعاون روستایی این استان سال گذشته در استان توزیع شد.

دکتر «حسین هاشمی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: توزیع این نهاده‌ها نسبت به برنامه عملیاتی و پیش‌بینی‌های انجام شده یک‌هزار تن افزایش داشته‌ است.

وی،کنجاله سویا، ذرت دانه‌ای، جو و سبوس گندم را از جمله نهاده‌های توزیع شده توسط تعاون روستایی استان مرکزی عنوان کرد و ادامه داد: توزیع نهاده‌های دامی با هدف کاهش قیمت این نهاده‌ها، رفاه حال دامداران و خدمات‌دهی مناسب به اعضا انجام شده‌است.

مدیر تعاون روستایی استان مرکزی خاطرنشان کرد: خرید نهاده‌های مورد نیاز روستائیان با قیمت مناسب، توزیع با شرایط بهتر از دیگر اهداف توزیع نهاده توسط شبکه تعاون روستایی استان مرکزی است.

هاشمی یادآور شد: ۹۰۰ تن میوه شب عید شامل ۶۰۰ تن پرتقال و ۳۰۰ تن سیب برای جلوگیری از افزایش قیمت و تنظیم بازار این محصولات همزمان تا سوم اردیبهشت ماه امسال در استان مرکزی توزیع شد.

وی ادامه داد: پرتقال خریداری شده برای تنظیم بازار شب عید استان مرکزی از استان مازندران و سیب از استان آذربایجان شرقی خریداری شده‌ بود.

مدیر تعاون روستایی استان مرکزی خاطرنشان کرد: توزیع میوه شب عید با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار استان، از هفته پایانی سال گذشته در شهرستان‌های استان آغاز و با توجه به استقبال و درخواست مردم تا هفته نخست اردیبهشت ادامه یافت.

هاشمی، تامین و عرضه کالاهای اساسی در استان مرکزی را از دیگر اقدامات تعاونی روستایی استان عنوان کرد و گفت: تامین و توزیع این کالاها همانند سال‌های گذشته با هدف تنظیم بازار استان تا پایان سال ادامه می‌یابد.

استان مرکزی دارای ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر جمعیت است.

کپی