اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

نماینده حماس در تهران:‌ مردم ایران حامی واقعی ملت مظلوم فلسطین هستند

نماینده حماس در تهران:‌ مردم ایران حامی واقعی ملت مظلوم فلسطین هستند

رئیس دفتر جنبش حماس در تهران با بیان اینکه مردم ایران همواره پشتیبان و حامی واقعی ملت مظلوم فلسطین هستند، گفت: آمریکا و اسرائیل بدانند تا آخرین قطره خون پای قدس شریف ایستاده ایم.

 «خالد القدومی» روز پنجشنبه در مراسم راهپیمایی مردم تهران که پس از اقامه نماز عید سعید فطر، از دانشگاه تهران به سمت میدان فلسطین و در حمایت از ملت مظلوم فلسطین برگزار شد، افزود: من امروز می‌خواهم پیام پیروزی مقاومت، قدس و فلسطین را به گوش شما برسانم؛ امروز کودکان و جوانان فلسطین یک پیام را برای مردم دنیا فرستادند و آن هم اینکه، مقاومت می‌تواند با موشک‌های خود رژیم صهیونیستی را مورد هدف قرار دهد.

وی با بیان اینکه امروز ملت فلسطین پیام عزت و سربلندی را به دنیا مخابره کرده است، اظهار داشت: ما امروز در مسجد الاقصی ایستاده ایم و جوانان فلسطینی از اوایل ماه رمضان تاکنون اجازه ندادند افراطی‌های صهیونیستی به مسجد الاقصی هتک حرمت کنند و این آرمان فلسطین است.

رئیس دفتر جنبش حماس در تهران تاکید کرد: در تابلویی که شما ملت ایران در میدان فلسطین نصب کرده اید هفت هزار روز تا نابودی اسرائیل باقی مانده که البته همان طور که رهبر معظم انقلاب ایران نیز تاکید کرده اند اسرائیل باید از بین برود و قطعا این حمایت شما از ما در فلسطین خیلی معنا دارد و ما مسیر نابودی رژیم صهیونیستی را با هم طی خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: مساله فلسطین، مساله انسانیت است که ما باید به دنبال انسانیت یعنی دین، مذهب، اخلاق و فرهنگ باشیم زیرا عده‌ای دزد حق عده‌ای دیگر را تصرف کرده اند.

القدومی خاطرنشان کرد: مشکل اصلی امروز به موضوع زور و قدرت باز می‌گردد چرا که نیروهای استکباری اعتقاد به زور و قدرت داشته و به حقوق بشر و انسانیت اعتقادی ندارند.

وی با تبریک عید سعید فطر به ملت ایران گفت: ان شاالله که همه ما در مسجد الاقصی در کنار هم نماز بخوانیم.

همچنین حجت الاسلام «علی سرلک» از اساتید حوزه و دانشگاه در این مراسم با اشاره به آرزوی شهید سلیمانی برای نابودی اسرائیل، گفت: امروز مردی در این کشور دفن است که آرزوی نابودی اسرائیل را داشت و امروز می بینیم که گنبد آهنین اسرائیل به یک آبکش حلبی تبدیل شده و این اراده خداوند است که هر چه باطل است از بین می‌رود.

وی با بیان اینکه نباید هیچ گاه زیر بار ظلم برویم و هیچ گاه نیز نباید ظلم کنیم، یادآور شد: این راهی است که شهید سلیمانی به ما یاد داد؛ ما نباید زیر بار ظلم برویم حتی اگر این ظالم گردن کلفتی به مانند آمریکا باشد.

نماینده حماس در تهران:‌ مردم ایران حامی واقعی ملت مظلوم فلسطین هستند

حمل پرچم ۲۰ متری فلسطین در تهران

به گزارش ایرنا، مردم تهران پس از اقامه نماز عید فطر در دانشگاه تهران در اعتراض به جنایت‌های صهیونیست‌ها در نوار غزه و همچنین حادثه تروریستی در کابل، تا میدان فلسطین راهپیمایی کردند.

در این راهپیمایی تهرانی ها پرچم کشورمان، فلسطین و حماس را حمل می کردند و شعارهایی همچون «با پرچم ولایت برخیز ای دلاور، نابودی اسرائیل حتمی است ای برادر»، «دفاع از فلسطین باعث عزت ماست، نابودی اسراییل خواسته ملت ماست» و «مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، فلسطین پیروز است اسرائیل نابود است» سر دادند.

همچنین راهپیمایان ضمن حمل پرچم ۲۰ متری فلسطین، پرچم های آمریکا و اسرائیل را امروز در میدان فلسطین به آتش کشیدند.

در پایان این راهپیمایی مردمی-دانشجویی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین بیانیه‌ای به شرح زیر قرائت شد:

«بسم الله القاصم الجبارین
إن تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم

سلام بر ارواح پاک شهدای راه آزادسازی قدس که در اعتلای این آرمان مقدس جان‌های خود را فدا کرده و پیام آزادگی را به جهانیان رساندند، بویژه شهید عماد و جهاد مغنیه، شهید فتحی شقاقی، شهید ابومهدی المهندس و سیدالشهدای مقاومت شهید حاج قاسم سلیمانی.

در این ایام که رژیم کودک کش و غاصب صهیونیستی شقاوت و جنایت را به اوج خود رسانده و در سکوت سازمان‌های بین المللی دست به قلع و قمع نمازگزاران فلسطینی در مسجد الاقصی می‌زند و هم چنین با پرتاب موشک به مناطق مسکونی، جان کودکان و غیرنظامیان بی گناه را می‌گیرد، در اینجا جمع شده ایم تا انزجار خود را از رژیم منحوس صهیونیستی و همدردی خود را با مردم فلسطین مظلوم و عزیز اعلام نماییم.

هم چنین این روزها شاهد بیرون راندن فلسطینی‌ها از خانه هایشان در محله شیخ جراح واقع در قدس شرقی هستیم، هرچند دزدی و غصب کردن کار همیشگی این رژیم شیطانی می‌باشد، اما سکوت مجامع حقوق بشری و سازمان‌های بین المللی که داعیه دار برقراری عدالت در دنیا هستند در برابر این اقدامات تعجب ما را بر می‌انگیزد.

ما دانشجویان و ملت انقلابی ایران در روز عید بندگی با صدایی رسا اعلام می‌کنیم که تا اخرین قطره خونمان پای آرمان مقدس قدس شریف ایستاده ایم و تا نابودی رژیم صهیونیستی و آزاد سازی فلسطین از چنگال این رژیم دیو صفت دست از مبارزه علمی، رسانه‌ای و ... بر نخواهیم داشت و همواره حامی مردم فلسطین خواهیم بود.

امروزه مرگ و نابودی از هر زمان به رژیم صهیونیستی نزدیک‌تر شده است. دیگر تنها سلاح مقاومین فلسطینی سنگ نیست و جهان شاهد حملات موشکی گسترده مقاومت اسلامی فلسطین در شهرهای تل آویو و حیفا می‌باشد. حال که دنیا این نمایش اقتدار را دیده است به تمام دولت‌ها خصوصا شیوخ عرب منطقه که سودای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را دارند هشدار می‌دهیم که پایان تلخی در انتظار آن‌ها و حکومت هایشان خواهد بود.

ما دانشجویان و ملت انقلابی به پیرمرشدمان حضرت آیت الله خامنه‌ای نیز اعلام می‌داریم که ما تا آخرین نفس پای این آرمان مقدس ایستاده ایم و ذره‌ای از دفاع فلسطین و قدس کوتاه نخواهیم آمد و همانطور که حضرت عالی توقع دارید علم حمایت از فلسطین را به زمین نخواهیم گذاشت.

هم چنین حمایت و همبستگی خود را با گروه‌های مقاومت فلسطینی من جمله حماس و جهاد اسلامی و باقی گروه‌های مقاومت در منطقه اعلام داشته و به آن‌ها می‌گوییم:" تحرکوا بسم الله الی الاَمام"

ان شاالله که بزودی شاهد نابودی رژیم صهیونیستی و آزادی فلسطین و قدس شریف باشیم؛ و سیعلم الذین ظلمواای منقلب ینقلبون»/ایرنا 

کپی