اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰

غزه در روز عید فطر زیر آتش/ افزایش تعداد شهدای فلسطین به ۷۲ تن

غزه در روز عید فطر زیر آتش/ افزایش تعداد شهدای فلسطین به ۷۲ تن

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بعد از شبی طولانی از حملات در روز اول عید فطر نیز به طور متعدد مناطق مختلف غزه را هدف بمباران قرار دادند. وزارت بهداشت فلسطین در غزه آمار جدید تلفات حملات رژیم صهیونیستی به غزه را اعلام کرد، تعداد شهدا به ۶۹ تن و تعداد زخمی‌ها به ۳۸۸ تن رسیده است.

 به نقل از خبرگزاری‌های فلسطینی، وزارت بهداشت غزه در بیانیه‌ای جدید و در راستای به روز رسانی تعداد تلفات طی حملات چند روزه اعلام کرد، بعد از نیمه شب تعداد شهدا در غزه به ۶۹ تن از جمله ۱۷ کودک و شش زن و نیز تعداد زخمی‌ها به ۳۸۸ تن از جمله ۱۱۵ کودک و ۵۰ زن رسید. 

همزمان با حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به غزه در اولین روز عید فطر صدای تکبیر عید در مساجد با صدای موشک‌ها و صدای جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در آسمان غزه آمیخته شد.

در حالی‌که اداره اوقاف برگزاری نماز در فضاهای عمومی را ممنوع کرده تعداد اندکی توانستند برای ادای نماز عید در مسجدها حضور یابند.

در جدیدترین حملات رژیم صهیونیستی کادر پزشکی توانست دو پیکر یک زن و شوهر ۶۰ ساله را از آوار برج الشیخ زاید در شمال غزه بیرون بکشد.

در ساعات اولیه صبح امروز، پنج‌شنبه جنگنده‌های اسرائیلی ساختمان الولید در محله الرمال در مرکز غزه را بمباران کردند.

هواپیماهای شناسایی رژیم صهیونیستی یک موشک برای اعلام هشدار درباره تخریب این ساختمان چهار طبقه قبل از حملات جنگنده‌ها شلیک کردند. موشک‌های جنگنده‌های اسرائیلی این ساختمان را منهدم و خسارات زیادی به ساختمان‌های اطراف وارد کردند.

براساس اظهارات خبرنگار المیادین، صبح امروز منطقه الشیخ رضوان در غزه هدف بمباران قرار گرفت و اشغالگران در آسمان غزه نورافکن زدند. آنها اهدافی را در غزه آماج حملات قرار دادند و در این راستا بانک ملی اسلامی در خانیونس در جنوب غزه هدف قرار گرفت.

به گفته این خبرنگار، بیش از ۲۵ موشک شمال غزه را هدف گرفت و بمباران‌ها شامل خانه‌ها و تاسیسات غیرنظامی می‌شود. تانک‌ها و جنگنده‌های اشغالگران منازل شهروندان فلسطینی، مقرهای دولتی و تاسیسات شهری از جمله مواضع آموزشی مقاومت را به شکل گسترده هدف قرار دادند.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی ساختمان سازمان امنیت داخلی در استان شمال غزه را با خاک یکسان کردند.

وزارت داخلی در غزه گفت: جنگنده‌های اسرائیلی مقر سازمان امنیت داخلی را در استان خانیونس بعد از نابودی شعبه‌های این سازمان در دو استان غزه و شمال هدف گرفتند.

همچنین جنگنده‌های این رژیم اطراف مقر صدور مجوز در مرکز غزه را بمباران کردند.

وزارت بهداشت رام الله نیز گفت، سه شهروند در اردوگاه الفوار در نزدیکی نابلس و طوباس شهید شده‌اند. با احتساب این سه مورد تعداد شهدای تجاوزات اخیر صهیونیست‌ها در کرانه باختری و غزه به ۷۲ تن می‌رسد.

این وزارتخانه با ثبت ۴۴۲ زخمی‌ در مناطق مختلف کرانه باختری گفت، ۵۱ زخمی با گلوله مشقی در قدس و ۱۶۸ تن در غزه ثبت شد. بیمارستان دولتی طولکرم نیز سه زخمی در اطراف سلفیه را پذیرش کرد، ۲۲ زخمی نیز به بیمارستان دولتی الخلیل و بیمارستان الاهلی مراجعه کردند که یکی از آنها از ناحیه چشم و دو تن از ناحیه سینه بر اثر شلیک گلوله واقعی زخمی شده بودند.

سه زخمی با گلوله مشقی از جمله جراحت در ناحیه چشم و چهار زخمی دیگر به ضرب گلوله واقعی در نابلس ثبت شد.

نوار غزه و کرانه باختری شاهد درگیری شدید و گسترده بین گروه‌های مقاومت و اشغالگران از عصر دوشنبه، دهم مه است و مقاومت به تعهد خود عمل کرد چون به ارتش اشغالگر هشدار داده بود دست از حملات و تجاوزات به مسجد الاقصی و کوچاندن ساکنان الشیخ جراح در شهر قدس اشغالی بردارد در غیر این صورت با حملات مقاومت روبه‌رو خواهد شد./ ایسنا

 

کپی