اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

شهردار همدان: سلامت شهروندان محور توسعه فضاهای ورزشی است

شهردار همدان: سلامت شهروندان محور توسعه فضاهای ورزشی است

شهردار همدان گفت: تقویت سلامت روانی و جسمی شهروندان محور توسعه فضاهای ورزشی در حوزه مدیریت شهری است که در سه سال اخیر اقدام‌های اساسی در این زمینه انجام شده است.

"عباس صوفی" روز پنج شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نشاط و سلامت اجتماعی رویکرد اصلی مدیریت شهری در توسعه ورزش شهروندی است که اکنون در سطح گسترده انجام می‌شود.

وی بیان کرد: یکی از سیاست‌های مهمی که از ابتدای این دوره از مدیرت شهری در برنامه قرار دادیم توجه به ورزش شهروندی با هدف توسعه فضاهای ورزشی به ویژه در محلات بود که در همه نقاط شهر همدان به خصوص مناطق کم برخوردار این برنامه‌ریزی را انجام دادیم.

صوفی خاطرنشان کرد: براین اساس توانستیم با تلاش مجموعه مدیریت شهری در سه سال گذشته بیش از ۳۰ زمین ورزشی و مسیرهای سلامت را مورد بهره برداری و یا در برنامه ساخت برای مردم همدان قرار دهیم.

شهردار همدان: با تلاش مجموعه مدیریت شهری در سه سال گذشته بیش از ۳۰ زمین ورزشی و مسیرهای سلامت را مورد بهره برداری و یا در برنامه ساخت برای مردم همدان قرار دهیم.

شهردار همدان با بیان اینکه اجرای طرح‌های مختلف مدیریت شهری در راستای ارتقای سطح کیفی زندگی شهروندان همدانی است، یادآور شد: توسعه ورزش در سطح محله‌ها حق شهروندان همدانی است و در سال‌های گذشته علاوه بر برگزاری المپیاد، نصب دستگاه‌های ورزشی و نیز ایجاد زمین‌های چمن مصنوعی در مناطق مختلف را اجرایی کردیم.

وی با تاکید بر توسعه فضای فرهنگی، تفریحی و ورزشی در محلات مختلف شهر همدان، گفت: افزون بر افتتاح پارک‌های محله‌ای در سال‌های گذشته، احداث چندین پارک بزرگ و کوچک در سطح مناطق مختلف شهر همدان را آغاز کرده‌ایم و سیاست ما ایجاد فضایی برای ورزش‌های متنوع در این پارک‌ها است.

صوفی ایجاد فضاهای تفریحی را حق مردم شهر همدان دانست و گفت: ایجاد پارک‌ها علاوه بر افزایش سرانه فضای سبز، در راستای فراهم کردن محیط شادی، نشاط و تفریح خانواده‌ها مورد توجه قرار دارد.

شهردار همدان با بیان اینکه تمامی طرح‌های اجرایی در راستای ارتقا سطح رفاهی، خدماتی، تفریحی و نشاط مردمی ایجاد شده است: اظهار داشت: هم اینک شهرداری همدان از گستره فعالیت و خدمات مردمی مواجه است./ایرنا

کپی