اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان:

بیش از ۱۸۰۰ لرستانی مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند

بیش از ۱۸۰۰ لرستانی مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از برقراری بیمه بیکاری بیش از ۱۸۰۰ کارگر خبر داد.

علی آشتاب ۲۳ اردیبهشت‌ماه، با بیان اینکه بیمه بیکاری به افرادی تعلق می‌گیرد که بدون میل و اراده خود از محیط کار خارج می‌شوند، اظهار کرد: در سال ۱۳۹۹ تعداد یک هزار و ۸۶۳ نفر در لرستان مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه قانونگذار این حق را برای کارگرانی که خارج از اراده خود بیکار می‌شوند قائل شده تا از بیمه بیکاری استفاده کنند، تصریح کرد: البته باید پنجره‌ای برای اشتغال مجدد کارگران فراهم شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان این‌که این اداره‌کل از طریق تعامل با اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای در تلاش است که مقرری‌بگیران در زمان استفاده از بیمه بیکاری، به فراگیری مهارت‌های فنی و حرفه‌ای بپردازند تا این دسته از افراد راهی برای ورود به بازار کسب‌وکار به دست آورند، خاطرنشان کرد: در این راستا و در سال ۹۹ تعداد ۳۱۲ نفر به آموزش فنی و حرفه‌ای معرفی شده و در حال کسب آموزش‌های مربوطه هستند.

آشتاب اضافه کرد: با توجه به اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کلیه متقاضیان دریافت مقرری بیمه بیکاری باید در سامانه جامع روابط کار به آدرس https://prkar.mcls.gov.ir مراجعه کرده و ثبت‌نام کنند.

وی با اشاره به اینکه متقاضیان بیمه بیکاری می‌بایست سه شرط مشمول قانون کار، مشمول بیمه تأمین اجتماعی و مشمول قانون بیمه بیکاری را دارا باشند، بیان کرد: همچنین پیش‌زمینه ثبت‌نام در سامانه مذکور، احراز هویت بیمه‌ای کارگر در دفاتر پیشخوان خدمات دولت است که باید بعد از سایر مراحل ثبت‌نام در کافی‌نت‌ها و کاریابی‌ها انجام شود./ایسنا

کپی