اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

وقوع بیش از ۶۲ درصد حوادث در جاده‌های خراسان جنوبی

وقوع بیش از ۶۲ درصد حوادث در جاده‌های خراسان جنوبی

طی سال گذشته بیش از ۶۲ درصد حوادث استان در بستر جاده‌ها به وقوع پیوسته است.

معاون جمعیت هلال احمر استان با اعلام این خبر، گفت: با اشاره به حوادثوقوع بیش از ۶۲ درصد حوادث در جاده‌های خراسان جنوبی جاده‌ای استان، گفت: طی سال گذشته ۱۰۱۵ مورد حادثه در استان به وقوع پیوسته که از این تعداد ۶۳۲ مورد حوادث جاده‌ای بوده است.

اسعدزاده با بیان اینکه ۶۲.۲۶ درصد حوادث سال گذشته در جاده‌ها رخ داده است، افزود: ۳۶۲ مورد از این حوادث به صورت واژگونی و ۱۸۲ مورد تصادف رخ به رخ بوده است.

وی در ادامه گفت:  ۶۳ مورد از حوادث مربوط به انحراف و برخورد با مانع، هفت مورد حریق و ۱۸ مورد به دلیل نقض فنی خودرو رخ داده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان با بیان به ۱۷۵۶ حادثه دیده امداد رسانی شده است، افزود: با تلاش نیرو‌های امدادی ۱۵۳ مورد عملیات فنی رهاسازی انجام شده است.

اسعد زاده با بیان اینکه دو هزار و ۲۲ نفر نیروی عملیاتی در قالب ۹۵۲ تیم امدادی به این حوادث امداد رسانی داشته اند، گفت: همچنین ۹۳۹ خودروی امدادی شامل ۵۵۸ دستگاه آمبولانس و ۳۸۱ خودروی نجات در این امدادرسانی‌ها به کارگیری شده است.

وی افزود: با توجه به میزان قابل توجه حوادث جاده‌ای در محور‌های مواصلاتی استان، مانور‌های جاده‌ای بطور مستمر برگزار می‌شود.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان با بیان اینکه سال گذشته ۵۲ مانور و تمرین عملیاتی در استان برگزار شده است، افزود: آمادگی بیشتر و بهبود کیفی عملیات امدادرسانی از جمله اهداف این مانور‌ها است./صداو سیما 

کپی