اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰

صلاحیت ۱۲۳ داوطلب رد صلاحیت شده انتخابات شورای شهر لرستان، تائید شد

صلاحیت ۱۲۳ داوطلب رد صلاحیت شده انتخابات شورای شهر لرستان، تائید شد

دبیر اجرایی هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای لرستان تعداد داوطلبانی که در لرستان به عدم احراز صلاحیت‌شان توسط هیئات اجرایی و نظارت اعتراض کردند را ۲۱۳ نفر عنوان کرد و از تائید صلاحیت ۱۲۳ نفر از آن‌ها خبر داد.

باقر پورحسینی امروز ۲۳ اردیبهشت‌ماه با اشاره به جزئیات رسیدگی به اعتراضات کاندیداهای رد صلاحیت شده انتخابات شوراهای اسلامی شهر در لرستان اظهار کرد: از مجموع ۲۳۵ داوطلب رد صلاحیت شده ۲۱۳ نفر ثبت اعتراض داشتند.

وی با اشاره به اینکه بررسی اعتراضات کاندیداهای رد صلاحیت شده از ۱۲ تا ۲۲ اردیبهشت به مدت ۱۰ روز انجام شد، ادامه داد: رسیدگی به شکایات کاندیداهای رد صلاحیت شده با نگاه انعطافی در حد اعلا صورت گرفته و در مجموع ۱۲۳ نفر تائید صلاحیت شدند.

پورحسینی با بیان اینکه ۹۰ نفر از کاندیداهای انتخابات شورای اسلامی شهر در لرستان رد صلاحیت شدند، تصریح کرد: تا پایان امشب اطلاعات افراد تائید صلاحیت شده در این مرحله به ستاد انتخابات استان ارسال و در سامانه وزارت کشور بارگذاری می‌شود.

دبیر اجرایی هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای لرستان خاطرنشان کرد: فردا ۲۳ اردیبهشت اسامی افراد تائید صلاحیت شده به فرمانداری‌ها اعلام و روز ۲۴ اردیبهشت به داوطلبین کتباً اعلام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه حفظ آبروی داوطلبان بر ما واجب است و گاهی عدم اعتبار مدرک تحصیلی موجب رد صلاحیت است، اضافه کرد: کاندیداهای رد صلاحیت شده در مرحله استانی از ۲۵ اردیبهشت می‌توانند اعتراض خود را به دبیرخانه هیئت نظارت استان ارسال و پرونده آنان به هیئت مرکزی ارسال می‌شود./ایسنا

کپی