اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

افتتاح ۳۸ طرح بزرگ اقتصادی و زیربنایی توسط رئیس جمهور در منطقه آزاد ارس

افتتاح ۳۸ طرح بزرگ اقتصادی و زیربنایی توسط رئیس جمهور در منطقه آزاد ارس

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از افتتاح ۳۸ پروژه بزرگ صنعتی، انبارداری، کشاورزی، گردشگری و عمرانی توسط رئیس جمهور در چهارمین دوره افتتاحات مناطق آزاد در ارس خبر داد.

محسن نریمان ضمن اعلام این خبر گفت: ۳۸ پروژه بزرگ صنعتی، انبارداری، فنی و زیربنایی، کشاورزی و گردشگری با سرمایه گذاری ریالی بالغ بر ۱۹ هزار و ۲۷۸ میلیارد ریال بصورت ارتباط زنده تلوزیونی در بیست و سوم اردیبهشت ماه توسط رئیس جمهور در منطقه آزاد ارس افتتاح می‌شود که از این میزان بالغ ۹۷ درصد آن توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.

وی میزان اشتغالزایی این تعداد پروژه‌ها را ۴۹۸ نفر اعلام کرد و اضافه کرد: از مجموع ۳۸ طرح افتتاحی، ۲۳ واحد صنعتی با سرمایه گذاری داخلی ۱۵۷۸۰ میلیارد ریال و سرمایه خارجی ۴میلیون دلار، ۳واحد انبارداری با سرمایه گذاری ۱۷۷۵ میلیارد ریال، هفت واحد کشاورزی با سرمایه گذاری ۲۹۲ میلیارد ریال و دو پروژه گردشگری با سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد ریال می‌باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در ادامه با اشاره به این‌که از این میزان سه درصد سرمایه گذاری‌ها توسط سازمان منطقه آزاد ارس و در حوزه زیرساخت و عمران و ۹۷ درصد توسط بخش خصوصی انجام گرفته است، عنوان کرد: پل مسیر سی، ساختمان کلانتری و سالن ورزشی خداآفرین پروژه های افتتاحی در حوزه عمرانی و زیربنایی می باشد که با مجموع سرمایه گذاری ۶۰۰ میلیارد ریالی سازمان منطقه آزاد ارس به بهره برداری می رسد.

گفتنی است؛ پیش از این نیز در پنجم فروردین ماه سال جاری در سومین دوره افتتاحات مناطق آزاد توسط رئیس جمهور ۲۰ طرح صنعتی،زیربنایی،کشاورزی و گردشگری با سرمایه گذاری ریالی بالغ بر ۱۱هزار و ۵۸۳ میلیارد ریال بصورت ارتباط زنده تلوزیونی توسط رئیس جمهور در منطقه آزاد ارس افتتاح شد.

همچنین در طول سال 99 نیز بالغ بر 23 طرح سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس با میزان سرمایه گذاری ریالی 11 هزار و 944 میلیارد ریال و 70.5 میلیون یورو و 4.8 میلیون دلار سرمایه گذاری ارزی و میزان اشتغالزایی 1352 نفر افتتاح و به بهره برداری رسیده است./ایسنا

کپی