اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰

برزیلیا: نگذاشتند علت جدایی‌ام از پرسپولیس را بگویم

برزیلیا: نگذاشتند علت جدایی‌ام از پرسپولیس را بگویم

بازیکن اسبق پرسپولیس گفت: پس از بازگشت به ایران متوجه شدم قراردادم را فسخ کردند اما هرگز اجازه ندادند علت آن را بگویم.

وسلی برزیلیا از جمله برزیلی‌های فوتبال ایران بود. او نیز در ابتدای حضور در پرسپولیس با انتقاداتی مواجه شد اما رفته رفته توانست به یکی از مهره‌های هجومی تیم علی دایی تبدیل شود. این بازیکن با پرسپولیس توانست یک جام حذفی را هم کسب کند.

در آستانه شهرآورد نودوپنجم پایتخت این بازیکن برزیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، در مورد شرایط سرخپوشان، خاطراتش از حضور در پرسپولیس و ... صحبت‌هایی انجام داد که در زیر می‌خوانید:

آیا پرسپولیس را دنبال می‌کنید؟

من همیشه خودم را هوادار پرسپولیس می‌دانم و پیگیر نتایج این تیم هستم. بازی در پرسپولیس و زندگی در ایران تجربه فوق‌العاده‌ای برای من و خانواده‌ام بود. الان هم می‌دانم که روز جمعه دربی برگزار می‌شود و بی صبرانه منتظر این بازی هستم.

خودت به این بازی اشاره کردی. تجربه حضور در این بازی برای تو به عنوان یک بازیکن خارجی چطور بود؟

فوق‌العاده بود. بازی در بزرگ ترین دربی آسیا مقابل ۱۰۰ هزار هوادار در ورزشگاهی که بیش از ظرفیت هوادار در آن قرار دارد فوق‌العاده بود.

بهترین خاطره‌ات از حضور در پرسپولیس چیست؟

زمانی که هواداران یکصدا من را تشویق کردند یکی از بهترین لحظات زندگی من بود. آنها بهترین هواداران در دنیا هستند.

خودت برزیلی هستی. از دید تو دربی تهران را با چه مسابقات بزرگی در تهران می‌توان مقایسه کرد؟

شهرآورد تهران یک فضای خاص است و به نظر من قابل مقایسه با سایر مسابقات نیست. هواداران فقط برد می‌خواهند و این نکته ویژه‌ای است. دربی تهران یک بازی بزرگ در آسیا است و امیدوارم شرایط به نحوی باشد که هواداران هر چه زودتر بتوانند به ورزشگاه بیایند چرا که جذابیت اصلی این تقابل حساس آنها هستند.

به زمان حضورت در پرسپولیس باز گردیم. یک قهرمانی هم با پرسپولیس داری.

درست است. آن قهرمانی به زمان حضور علی دایی باز می‌گردد. ما تیم خیلی خوبی بودیم و در لیگ هم شانس قهرمانی داشتیم با این حال اینکه عضوی از تیم قهرمان پرسپولیس بودم برای من یک افتخار بزرگ بود.

اما بعد از جام حذفی به صورت ناگهانی از تیم جدا شدی. علت آن چه بود؟

من با تیم قرارداد دو ساله داشتم و به آن پایبند بودم. برای تعطیلات به کشورم بازگشته بودم اما در زمان برگشت به ایران همسرم به یکباره در بیمارستان بستری شد تا فرزندمان را به دنیا بیاورد. به همین خاطر او امکان مسافرت نداشت. تیم در دبی حضور داشت و تیاگو فراگا شماره هتل را به من داد. من با دستیار پرتغالی سرمربی صحبت کردم و شرایط را برای او بازگو کردم. پس از آن هم خودشان گفتند در این شرایط بمان و کنار خانواده‌ات باش.

پس از آن که همسر و فرزندم را از بیمارستان مرخص کرده بودم اردوی پرسپولیس هم در دبی تمام شده بود. من به ایران بازگشتم اما دیدم که قراردادم فسخ شده است آن هم در شرایطی که هنوز ۲ فصل از آن باقی مانده بود. هم من و هم هم‌بازیانم از این موضوع متعجب شدیم.

یعنی خودت از این موضوع مطلع نبودی؟

اصلا. من با کادر فنی صحبت کرده بودم و خودشان گفتند در کنار خانواده‌ات باش. فکر می‌کنم هر کس دیگری هم جای من بود در آن شرایط در کنار خانواده‌اش می‌ماند. از طرفی من با هماهنگی مرخصی گرفته بودم. تا امروز سوال زیادی از من در مورد جدایی از پرسپولیس شده اما خوشحالم که این موضوع را گفتم. چرا که هرگز به من این اجازه را ندادند تا علت جدایی‌ام را بگویم.

از پرسپولیس شکایت نکردی؟

من پول زیادی از باشگاه می‌خواستم اما به خاطر روزهای خوبی که در این تیم داشتم و هواداران که همیشه من را دوست داشتند، از حقم گذشتم و شکایت نکردم.

از هم بازی‌هایت در پرسپولیس خبر داری؟

با شیث رضایی، سپهر حیدری، عادل کلاه کج، ابراهیم شکوری و محسن خلیلی در ارتباط هستم و در مورد تیم با هم صحبت می‌کنیم. البته کریم باقری هم زمانی که آنجا بودم خیلی با من ارتباط خوبی داشت اما در چند سال اخیر با او ارتباطی نداشتم.

می‌دانی که او پایه ثابت کادر فنی پرسپولیس در سال‌های اخیر است؟

او در زمان بازی هم یک رهبر برای تیم بود. او شخصیت فوق العاده ای دارد و در زمان حضور در تیم به ما خیلی کمک کرد. حضور او نعمت بزرگی هم برای پرسپولیس است./ایرنا

 


 

کپی