اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰

ویروس انگلیسی در استان زنجان در گردش است

ویروس انگلیسی در استان زنجان در گردش است

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: روند بستری و مراجعات سرپایی در استان روند کاهشی دارد و امیدوار هستیم این روند کاهشی سرعت بگیرد.

پرویز قزلباش ظهر امروز (۲۲ اردیبهشت‌ماه) در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون مورد شناخته شده‌ای از ویروس جهش‌یافته آفریقایی و هندی در استان زنجان مشاهده نشده است.

وی با اشاره به پیگیری موارد مشکوک ابتلا به ویروس‌های موتاسیون یافته کرونا در استان، افزود: واکسیناسیون افرادی بالای ۸۰ سال همچنان در استان ادامه دارد و امید است از هفته آتی واکسیناسیون افرادی بالای ۷۰ سال نیز آغاز شود.

این مسئول با بیان اینکه عارضه جدی و قابل توجه در واکسیناسیون بالای ۸۰ سال در استان مشاهده نشده است و نیاز به اعزام به خارج از استان نداشتیم، تصریح کرد:  گفتنی است ۶۰ درصد افراد بالای ۸۰ سال واکسینه شدند.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان با اشاره به اینکه حد کافی واکسن کرونا در استان وجود دارد، گفت: خبرنگاران جزو اولویت فاز سه واکسیناسیون هستند و امیدوارم با حجم وسیع ورود واکسن به استان روند واکسیناسیون سریع‌تر انجام شود.

قزلباش با بیان اینکه به بیش از ۴۰۰۰ نفر داوطلب، واکسن کوبایی و ایرانی تزریق شد و تزریق تا چند روز آینده نیز ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: روند بستری و مراجعات سرپایی در استان روند کاهشی دارد و امیدوار هستیم این روند کاهشی سرعت بگیرد.

وی با بیان اینکه همچنان ویروس انگلیسی در استان زنجان در گردش است، خاطرنشان کرد: رعایت پروتکل‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی و اعمال محدودیت‌ها با توجه به گردش بالای ویروس و خطر ورود نوع هندی و آفریقایی ویروس بهترین روش کنترل و مدیریت بیماری است.

/ایسنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی