اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰

انتظامی: زنده‌یاد نورپور در خدمتگزاری عرصه سینما کوشا بود

انتظامی: زنده‌یاد نورپور در خدمتگزاری عرصه سینما کوشا بود

رییس سازمان سینمایی در پیامی درگذشت منصور نورپور رییس هیات مرکزی انجمن سینماداران را تسلیت گفت و او را فردی کوشا و با روحیه‌ای همدلانه در خدمت سینما دانست.

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی در پیام حسین انتظامی آمده است: «با نهایت تاسف و تاثر مطلع شدیم سینمادار پیشکسوت و خوشنام جناب آقای منصور نورپور رییس هیات مرکزی انجمن سینماداران به رحمت حق شتافت. آن فقید سعید همواره با روحیه‌ای همدلانه در خدمتگزاری عرصه سینما کوشا بود و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نکرد. اینجانب فقدان ایشان را به خانواده آن مرحوم وسینماداران کشور تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند متعال غفران و رحمت الهی خواستارم».

به گزارش ایرنا، منصور نورپور عضو شورای مرکزی انجمن سینماداران ایران و رئیس هیأت مرکزی انجمن دوشنبه ۲۰ اردیبهشت، بر اثر کرونا دار فانی را وداع گفت.

نورپور از شخصیت های تاثیرگذار سینما و اکران ایران است و اقدامات ارزشمندی در جهت منافع سینمای ایران و فیلمسازان در کارنامه خود دارد.

این سینمادار پیشکسوت که از پیش از انقلاب مالکیت این سینما را بر عهده داشت، اولین کسی بود که توانست در نیمه دوم دهه ۶۰ سینمای خود را از مصادره نهادها خارج کند و در بخش خصوصی سالن‌داری را ادامه دهد.

سینما قدس اصفهان در سال ۱۳۵۴ با نام سینما شهر فرنگ در اصفهان ساخته شد و در جریان انقلاب به آتش کشیده شد. بعد از انقلاب بازسازی شد و با نام سینما قدس به کار ادامه داد.

بیشتر بخوانید

رئیس انجمن سینماداران بر اثر کرونا درگذشت

کپی