اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

انتقاد سفیر رژیم صهیونیستی از اظهارات قانونگذار فلسطینی‌ کنگره آمریکا

انتقاد سفیر رژیم صهیونیستی از اظهارات قانونگذار فلسطینی‌ کنگره آمریکا

سفیر رژیم صهیونیستی در واشنگتن از اظهارات نماینده آمریکا انتقاد کرد.

روزنامه الحره نوشت، گلعاد اردان، سفیر این رژیم در واشنگتن خطاب به رشیده طلیب،  نماینده فلسطینی‌الاصل دموکرات کنگره آمریکا توییت کرد: "شاید باید چشمت را به روی کل تصویر باز کنی، سومین مکان مقدس اسلام برای انبار کردن کوکتل مولوتف‌ها و سنگی استفاده می‌شود که به سمت پلیس و یهودیان پرتاب می شود که در دیوار غربی قسمت پایین حرم قدسی مشغول نماز هستند."

اردان در توییتی دیگر خطاب به طلیب نوشت: "توییت‌های تو به جای دعوت به صلح و آرامش منبع تنش است. شاید تو نمی‌دانی که حرفهایت گروههای «تروریستی» مثل حماس را برای شلیک موشک به ساکنان غیر نظامی و اجرای حملات علیه یهود ترغیب می کند."

طلیب از رژیم صهیونیستی پس از وقوع درگیری‌ها میان پلیس رژیم صهیونیستی و فلسطینی ها که روز جمعه در مسجدالاقصی؛ مکان مقدس مسلمانان و یهودیان در قدس رخ داد، انتقاد کرد.

وی در برخی از توییت‌های خود نسبت به صداقت دلایل کاخ سفید در ارائه کمک به رژیم صهیونیستی ابراز تردید کرده بود.

طلیب در توییتی نوشت: وقتی برای اولین بار در مسجدالاقصی نماز خواندم، هفت ساله بودم. این مسجد مکان مقدسی برای مسلمانان است. حمله اسرائیل به مسجدالاقصی در ماه رمضان برابر با حمله به کلیسای القیامه برای مسیحیان یا جبل الهیکل برای یهودیان است.

وی افزود: پول مالیات دهندگان آمریکایی برای ارتکاب نقض های حقوق بشری استفاده می‌شود.  کنگره باید کمک به اسرائیل را مشروط کند و در صورت عدم رعایت شروط کمک ها را کاملا قطع کند. اظهار نظر بی فایده است./ ایسنا

کپی