اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

ادامه حملات رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی/ وزارت بهداشت غزه: ۴۳ درصد قربانیان زن و کودک هستند

ادامه حملات رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی/ وزارت بهداشت غزه: ۴۳ درصد قربانیان زن و کودک هستند

گردان‌های شهید عزالدین قسام بیانیه‌ای را درباره حمله موشکی به تل‌آویو در پاسخ به حملات رژیم صهیونیستی به غزه صادر کرد.

آخرین تحولات در سرزمین های اشغالی به دنبال تشدید حملات صهیونیست‌ها

 

آخرین تحولات در سرزمین‌های اشغالی حاکی از تشدید حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه و شهادت تعدادی از مقام‌های ارشد حماس و غیر نظامیان بر اثر این حملات است. ارتش رژیم صهیونیستی گفته که ۸۵۰ موشک از غزه به سمت اسرائیل شلیک شده است.

 از اسکای نیوز عربی و الشرق، ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شده که رئیس سرویس امنیتی اطلاعات ارتش حماس و فرمانده لشکر ضد جاسوسی در میان کشته شدگان هستند. پلیس رژیم صهیونیستی هم گفته دو  نفر بر اثر اصابت موشک از غزه کشته شده‌اند. به نقل از توئیتر وزارت خارجه این رژیم، «اصابت راکت به خانه یک خانواده عرب در اسرائیل به کشته شدن پدر و دختر ۱۶ ساله‌اش منجر شده است. وزارت خارجه رژیم صهیونیستی همچنین مدعی شده چند عضو ارشد حماس را هدف قرار داده است.


خبرگزاری فرانسه گفته حملات اسرائیل به غزه مقر پلیس حماس را نابود کرده است. از سوی دیگر، ارتش اسرائیل با ۳۰ موشک دفترهای امنیتی حماس را در مرکز غزه هدف قرار داد.

سخنگوی وزارت امور داخلی غزه گفته تمامی ساختمان‌های پلیس غزه در حمله‌های رژیم صهیونیستی تخریب شده است. همچنین یک جوان ۲۶ ساله فلسطینی در جریان ناآرامی‌ها در جنوب نوار غزه هدف گلوله نیروهای اسرائیلی قرار گرفت و کشته شد.

رویترز در گزارشی از منطقه می‌نویسد: خصومت‌ها بین اسرائیل و حماس یک شبه افزایش یافت. دستکم ۳۵ فلسطینی در غزه و ۵ تن از اهالی تحت اشغال رژیم صهیونیستی، در پی شدیدترین حملات هوایی در طول سال‌های گذشته، کشته شدند.

رویترز همچنین نوشته، خشم مردمی در شهرهای مختلط یهودی و عربی در اسرائیل اوایل روز چهارشنبه در میان افزایش خشونت‌ها از حملات هوایی اسرائیل به غزه و حملات پلیس به مسجد الاقصی در بیت المقدس شعله ور شد.

الجزیره مباشر هم با انتشار ویدئویی در حساب توئیتری خود اعلام کرد: نیروهای اشغالگر اسرائیلی به یک کودک فلسطینی در باب الاسباط مسجدالاقصی در قدس اشغالی حمله و وی را به شدت مضروب کرده اند.

خبرنگار روزنامه «ایل مانیفستو» در حوزه خاورمیانه هم با انتشار ویدئویی از تشدید حملات در نوار غزه با شدید توصیف کردن حملات رژیم صهیونیستی در چند ساعت گذشته بویژه معطوف به خان یونس، از کشته شدن ۴ فرمانده حماس در غزه خبر داد.

به گفته میشله ژورژیو، از روز دوشنبه دستکم ۳۹ فلسطینی و ۵ اسرائیلی کشته شده‌اند.

 

اسرائیل و حماس در حال حرکت به سمت جنگی تمام عیار

شبکه تلویزیونی ب.اف.ام فرانسه نیز به نقل از نماینده سازمان ملل در امور خاورمیانه نوشته، ترس آن می‌رود که اسرائیل و فلسطین به سمت «جنگی همه جانبه» بروند.

«تور ونسلند - Tor Wennesland» از طرف‌های درگیر خواسته فورا درگیری‌ها را خاتمه دهند. فرستاده سازمان ملل متحد شامگاه سه شنبه هشدار داد، اسرائیل و حماس به سمت «جنگی گسترده» حرکت می‌کنند. او در توئیتی نوشته « شلیک را فورا متوقف کنید. این شرایط به سمت جنگی تمام عیار پیش می رود.»

او تاکید کرد: رهبران تمامی طرف‌ها باید برای تنش‌زدایی تلاش کنند. جنگ در غزه ویرانگر خواهد بود و مردم عادی هزینه آن را می‌پردازند.

 صهیونیست‌ها در روز قدس با محاصره مسجدالاقصی، نمازگزاران و روزه داران در آن مکان را برای ساعاتی محصور کردند که منجر به درگیری گسترده بین مردم بی سلاح با نظامیان شد و چند روز ادامه یافت.

اما حملات صهیونیست ها به نمازگزاران در اولین قبله مسلمانان خلاصه نشد و در ادامه مناطق نوار غزه را زیر بمباران و موشک باران قرار دادند که نهایتا این امر به واکنش سخت گروه های مقاومت انجامید.

در ۴۸ ساعت گذشته آرامش از سرزمین های اشغالی دور شده و گروه های مقاومت فلسطینی حملات راکتی و موشکی پرقدرتی را علیه سرزمین های اشغال شده خود ترتیب داده اند که گنبد آهنین رژیم صهیونیستی نیز از دفع آنها عاجز بوده است.

بنا به اعلام گروه های مقاومت در دو روز گذشته بالغ بر یک هزار موشک و راکت به سمت سرزمین های اشغالی شلیک و پرتاب شده است.

این حملات که از ابتدای موجودیت رژیم صهیونیستی بی سابقه بوده است، به آتش گرفتن تاسیسات نیروگاهی و ساختمان های اداری و وارد آمدن آسیب های جدی به برخی زیرساخت های سرزمین های اشغالی منجر شده است و فرودگاه بن گوریون، مهم ترین فرودگاه رژیم صهیونیستی نیز مورد هدف راکت ها و موشک ها قرار گرفت که برای اولین بار در تاریخ به تعطیلی کشیده شد./ ایرنا

ادامه حملات رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی/ وزارت بهداشت غزه: ۴۳ درصد قربانیان زن و کودک هستند

منابع فلسطینی از ادامه بمباران مناطق مسکونی در غزه خبر دادند. وزارت بهداشت فلسطین نیز اعلام کرد که بیشتر شهدای حملات رژیم صهیونستی زن و کودک هستند.

به نقل از الجزیره، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در ادامه حملات علیه نواحی مختلف غزه که طبق اعلام ارتش این رژیم شدیدترین و خشونت آمیزترین حملات از آغاز تجاوز به غزه محسوب می‌شود مناطق مسکونی در این باریکه را هدف گرفتند.

به گفته منابع این جنگنده‌ها امروز چهارشنبه برج مسکونی "السعاده" در تل الهوی در مرکز غزه را بمباران کردند.

ساعاتی قبل نیز برج الجوهره در مرکز غزه با ۷ موشک هدف قرار گرفت که منجر به فروریختن آن شد.

این برج ۱۶ طبقه دومین برج غزه بود که توسط اسرائیل هدفگیری شد و پیش از حمله ساکنان آن تخلیه شده بودند.

این برج شامل دفاتر مطبوعاتی و شرکت های رسانه ای و فنی از جمله دفتر شبکه فلسطینی الکوفیه بود.

شب گذشته نیز برج مسکونی و ۱۳ طبقه "هنادی" در غرب غزه بمباران شد.

از سوی دیگر، منابع اسرائیلی از دستور ارتش این رژیم برای گسترش دامنه حملات به غزه خبر دادند. این عملیات از روزهای گذشته آغاز شده و از دوشنبه شدت گرفت.

در مقابل نیروهای مقاومت فلسطین با بالغ بر ۱۰۰۰ موشک تل‌آویو و شهرهای اراضی اشغالی را هدف گرفتند که این حملات شمار زیادی از شهرک‌نشینان را به پناهگاه‌ها کشاند.

این بزرگترین عملیات مقاومت فلسطین در نبرد با اشغالگران اسرائیلی است.

وزارت بهداشت غزه نیز گزارش داد، ۴۳٪ از قربانیان حمله اسرائیل به نوار غزه به دلیل هدف قرار دادن خانه های امن و محله های مسکونی کودکان و زنان هستند.

از سوی دیگر مرکز اطلاع رسانی فلسطین اعلام کرد ۵ فلسطینی از جمله یک کودک در جنین با گلوله زخمی شدند و نفر ششم نیز توسط یک جیپ نظامی زیر گرفته شد./ ایسنا

به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، گردان‌های عزالدین قسام در بیانیه‌ای اعلام کرد که با ۱۳۰ موشک تل‌آویو را هدف قرار داده است.

در این بیانیه آمده است: در راستای اجرای وعده‌مان امشب حمله موشکی را با استفاده از ۱۳۰ موشک انجام دادیم که در واقع  بزرگترین حمله به تل‌آویو و اطراف آن بود.

گردان‌های عزالدین قسام در ادامه تاکید کرد که این حمله را در پاسخ به حملات رژیم صهیونیستی به مناطق غیر نظامی فلسطین انجام داده است.

در همین حال، گردان‌های سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز اعلام کرد که مقاومت فلسطین پاسخ دیگری را به رژیم صهیونیستی خواهد داد.

گردانه‌های سرایا القدس در ادامه خاطرنشان کرد: مقاومت فلسطین تل‌آویو را به نسخه‌ای از عسقلان تبدیل خواهد کرد.

در همین حال خبرنگار روسیا الیوم نیز اعلام کرد که در حمله موشکی به تل‌آویو یک زن کشته شده و ۲۶ تن دیگر نیز مجروح شده‌اند./ ایسنا

گردان‌های القدس شهادت ۳ مبارز خود را تایید کرد/ تاکید سخنگوی این گروه بر "پاسخ سخت"

سخنگوی گردان‌های القدس، شاخه نظامی جهاد اسلامی بر ادامه نبرد و ادامه شهادت برای نشان دادن فداکاری و وفاداری به قدس و مسجد الاقصی تاکید کرد.

 به نقل از سایت شبکه الجزیره، ابوحمزه، سخنگوی گردان‌های القدس ظهر امروز، سه‌شنبه توییت کرد: هرگز تا زمانی که خصومت و تجاوز در قدس، غزه، کرانه باختری و علیه اعراب‌ اسرائیل ادامه دارد، دست از حملات برنخواهیم داشت. کل فلسطین در مرزهای جغرافیایی در دست ماست.

ابوحمزه تصریح کرد: ما در برابر قهرمانی بی‌نظیر هستیم که مجاهدان ما در میدان آن را نشان می‌دهند و آنها زیر سایه جنبش مبارز ما آموزش دیده‌اند، آنها در دست فرمانده شهید بهاء ابوالعطا پرورش یافته‌اند و تا زمان پیروزی یا شهادت پای وعده و پیمان خود ایستاده‌ایم.

او خاطرنشان کرد: پاسخ ما به هدف گرفتن غیرنظامیان بی‌دفاع و ترور مبارزان و مجاهدان مقاومت پاسخی سخت خواهد بود و دشمن باید هر لحظه منتظر باشد.

از طرفی این گردان‌ها اسامی سه مبارز خود را که امروز به شهادت رسیدند، اعلام کرد. آنها در هدف‌گیری آپارتمانی مسکونی در غرب غزه توسط اشغالگران به شهادت رسیدند.
طبق اعلام این گروه، نام آنها به ترتیب فرمانده شهید سامح فهیم هاشم المملوک (۳۴ ساله) مسؤول یگان موشکی منطقه شمال در گردان‌های القدس، شهید مبارز محمد یحیی محمد أبو العطا (۳۰ ساله) یکی از فرماندهان میدانی یگان موشکی در لشکر غزه و شهید مبارز کمال تیسیر سلمان قریقع (۳۴ ساله) یکی از فرماندهان میدانی یگان موشکی در لشکر غزه است.

گردان‌های القدس باز هم تاکید کرد: پاسخ به جنات ترور آنها سخت خواهد بود./ ایسنا

حمایت از مقاومت فلسطین در نیویورک

 

صدها آمریکایی روز سه شنبه در منهتن در راهپیمایی همبستگی با فلسطین شرکت کردند.

  "اعتراض فلسطین آزاد باید گردد" در خارج از کنسولگری اسرائیل در منهتن آغاز شد.

پلیس نیویورک پیاده روها را برای جلوگیری از ازدحام جمعیت و خارج از خیابان، حصارکشی کرده بود.

گفته می‌شود به کارکنان نمایندگی و کنسولگری رژیم صهیونیستی در نیویورک دستور داده شد که زودتر از زمان تظاهرات، دفاتر خود را ترک کنند.

معترضان با سردادن شعارهایی خواستار آزادی فلسطین و همبستگی با قدس ، غزه و تمام سرزمینهای اشغالی شدند.

قرار است تجمع اعتراضی دیگری در روزهای شنبه و یکشنبه در مناطق دیگر ایالت نیویورک و نیوجرسی برگزار شود./ ایرنا

شلیک بیش از ۳۰۰ راکت و موشک به اراضی اشغالی در بزرگترین عملیات مقاومت

"اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت" فلسطین در غزه بامداد امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که با بیش از ۳۰۰ راکت و موشک، اراضی اشغالی را هدف قرار داده است که "این بزرگ‌ترین حمله موشکی در تاریخ درگیری‌ها است".

به نقل از آناتولی، اتاق مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین در غزه در بیانیه‌ای اعلام کرد که در دومین روز از تشدید تنش‌ها میان غزه و رژیم صهیونیستی، بیش از ۳۰۰ راکت و موشک به ویژه به سمت تل‌آویو و اطراف آن شلیک کرده است.

اتاق مشترک گروه‌های مقاومت، نام "نبرد شمشیر قدس" را بر این حملات اطلاق کرد.

در این بیانیه آمده است: فرماندهی دشمن، -که به رژیم خود می‌نگرد که در حال سوختن است- در پیش‌بینی آمادگی مقاومت و سطح آمادگی دفاعی آن از مردم و مقدسات خود شکست خورد.

در این بیانیه آمده است، مقاومت به دفاع از مردم خود ادامه خواهد داد و در صورت ادامه تجاوزات دشمن؛ همچنان مقاومت گزینه‌های بسیاری دارد.

اتاق مشترک اعلام کرد که نبرد شمشیر قدس تا عقب نشینی دشمن از تجاوزاتش ادامه دارد.

نیروهای مقاومت به خانواده‌های شهداء و مجروحان فلسطینی درود فرستاد و با آنها همدردی کرده و بر پشتیبانی از آنها تاکید نمود و به آنها وعده داد که خون فرزندانشان تضییع نخواهد شد.

اتاق مشترک از مردم فلسطین در مناطق اشغالی در کرانه باختری و نوار غزه و داخل اراضی اشغالی خواست تا در هر مکان که برایشان امکاناتی فراهم است، به دشمن ضربه بزنند تا این دشمن از اقدامات خود در حق مقدسات و مردم فلسطین پا پس بکشد.

از روز دوشنبه، در پی حملات هوایی شدید رژیم صهیونیستی به نوار غزه و درگیری‌ها در کرانه باختری و قدس اشغالی، ۳۵ فلسطینی به شهادت رسیده و حدود ۹۰۰ تن زخمی شده‌اند./ ایسنا

دور سوم حملات موشکی به تل‌آویو/شمار کشته‌های صهیونیست به ۵ تن رسید

شبکه خبری الجزیره از آغاز دور جدید موشک باران تل آویو و حومه آن و همچنین افزایش شمار کشته‌های صهیونیستی حملات موشکی مقاومت فلسطین به ۵ تن خبر داد.

شبکه الجزیره اعلام کرد، نیروهای مقاومت فلسطین بار دیگر بامداد امروز چهارشنبه حملات جدیدی را به تل‌آویو و اطراف آن آغاز کردند.

در دور دوم این حملات مبارزان مقاومت فلسطین با ۱۱۰ موشک تل‌آویو و اطراف آن را هدفگیری کردند.

همچنین گردان‌های عزالدین القسام، شاخه نظامی حماس بار دیگر مخازن نفتی "کاتسا" را در جنوب عسقلان بمباران کردند.

این حمله در پاسخ به بمباران غزه  و با ۲۰ فروند موشک Q۲۰ صورت گرفت و میدان نفتی "کاتسا" واقع در جنوب عسقلان را که از شب گذشته در آتش می‌سوزد، بمباران کرد.

شاخه نظامی حماس در بیانیه‌ای خطاب به صهیونیست‌ها گفت: اگر حملات را تکرار کنید ما نیز ادامه می‌دهیم.

شبکه الجزیره نیز گزارش داد شمار صهیونیست‌هایی که در حملات موشکی تلافی‌جویانه مقاومت فلسطین به اراضی اشغالی به هلاکت رسیدند، به ۵ تن افزایش یافته است.

شبکه ۱۲ تلویزیون اسرائیل نیز بامداد امروز اعلام کرد که در نتیجه حملات موشکی از غزه به تل‌آویو یک صهیونیست در شهر "اللد" کشته و دیگری نیز به شدت زخمی شده است.

این شبکه گزارش داد که این صهیونیست در منطقه "یهود" در نزدیکی فرودگاه بین المللی بن گوریون کشته شد.

از سوی دیگر شبکه خبری روسیا الیوم از اعلام وضعیت اضطراری در شهر اللد خبر داد.

همچنین بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از درگیری‌ها در اللد با اعزام گردان‌هایی از نیروهای مرزی به این شهر موافقت کرد.

علاوه بر این وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد با ادامه حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه شمار شهدای این باریکه به ۳۵ تن از جمله ۱۲ کودک افزایش یافت. همچنین در این حملات ۲۳۳ فلسطینی زخمی شدند.

ارتش رژیم صهیونیستی نیز مدعی هدفگیری مبارزانی از حماس حین حملات موشکی به اراضی اشغالی شد./ ایسنا

هشدار سازمان ملل درباره تبدیل درگیری‌ها به جنگ تمام عیار

همزمان با هشدار سازمان ملل درباره تبدیل درگیری میان فلسطین و رژیم صهیونیستی به "جنگی تمام عیار"، یک منبع آگاه فلسطینی امروز چهارشنبه فاش کرد که تل‌آویو پیشنهاد سازمان ملل برای آتش بس را رد کرده است.

این منبع که خواست ناشناس بماند به آناتولی گفت که تور وینسلند، هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه پیشنهاد آتش بس "فوری" را به طرفین فلسطینی و اسرائیلی ارائه داد اما تل‌آویو آن را رد کرد.

در مورد موضع حماس در مورد این پیشنهاد نیز منبع مذکور گفت که این جنبش به دلیل رد آتش‌بس توسط اسرائیل به این پیشنهاد پاسخ نداد.

این منبع فلسطینی افزود که وینسلند از دو طرف خواست درگیری‌ها را فورا متوقف کنند و در غیر این صورت اوضاع "به سوی یک جنگ تمام عیار" پیش خواهد رفت.

سیاست‌های رژیم صهیونیستی در شهر قدس باعث آغاز دور جدید درگیری‌ها شد که عصر دوشنبه تشدید و روز سه شنبه اوضاع به طرز چشمگیری وخیم شد.

تور وینسلند روز سه شنبه هشدار داد که اسرائیل و فلسطین در حال کشانده شدن به " یک جنگ همه جانبه" هستند.

وی در حساب توئیتر خود نوشت: "درگیری را متوقف کنید، ما به یک جنگ همه جانبه کشانده می شویم."

سامح شکری وزیر خارجه مصر نیز در جریان نشست اتحادیه عرب درباره فلسطین گفت که قاهره در روزهای اخیر تلاش‌های متعددی داشته و پیام‌هایی را به طرف اسرائیلی و برخی کشورهای مربوطه برای ممانعت از تنش بیشتر در قدس فرستاده اما هیچ کدام فایده‌ای نداشته است.

شکری تاکید کرد، کشورش به تماس‌های متعدد با تمام طرف‌های بین‌المللی و منطقه‌ای ادامه می‌دهد تا آرامش در قدس شریف تضمین شود.

از آغاز ماه رمضان ، شهر قدس صحنه درگیری فلسطینیان با نیروهای پلیس اسرائیلی و شهرک نشینان تندرو در منطقه "باب العامود"،  محله "شیخ جراح" و مسجد الاقصی و اطراف آن است./ ایسنا

حملات رژیم صهیونیستی به مقرهای امنیتی و پلیس در غزه

شبکه خبری الجزیره از آغاز دور جدید حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به نواحی مختلف نوار غزه خبر داد.

به نقل از الجزیره، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بامداد امروز چهارشنبه "خشونت‌آمیزترین" حملات به غزه از شروع درگیری‌ها را آغاز کردند.

این شبکه اعلام کرد که جنگنده‌های اسرائیلی در این حملات پایگاه‌های وزارت داخلی غزه و اداره امنیت داخلی و اداره صدور مجوز در غزه را هدف گرفتند.

الجزیره گزارش داد که جنگنده‌های صهیونیستی ۱۰ حمله پیاپی به مقرهای امنیتی و پلیس در غزه انجام دادند که این حملات منجر به فروریختن ساختمان‌های مقر فرماندهی پلیس غزه شد.

همچنین پایگاه‌های مقاومت و مقرهای دولتی در منطقه خان یونس در جنوب غزه نیز هدف قرار گرفت.

در مقابل نیروهای مقاومت فلسطین نیز برای سومین بار حملات موشکی به تل‌آویو و شهرهای اطراف آن را آغاز کردند که تاکنون به کشته شدن ۵ صهیونیست منجر شده است.

شهادت رئیس حفاظت اطلاعات نظامی حماس

ارتش صهیونیستی همچنین در توییتی از به شهادت رسیدن حسن کائوجی، رئیس حفاظت اطلاعات نظامی و معاونش وائل عیسی، رئیس واحد ضدجاسوسی اطلاعات نظامی در حملات هوایی این رژیم خبر داد. / ایسنا

رهبر انصارالله: مردم یمن کاملا در کنار ملت فلسطین و مقاومت آن هستند

رهبر جنبش انصارالله یمن با تقدیر از مقاومت مردم فلسطین و تاکید بر حمایت ملت یمن از آنها، بر آمادگی انصارالله برای هر احتمال و تحولی تاکید کرد.

به نقل از سایت العهد، عبدالملک بدرالدین الحوثی، رهبر جنبش انصارالله یمن در پیامی ضمن تقدیر از اقدامات ملت فلسطین و مقاومت دلیرانه آنها برای دفع حملات متجاوزانه رژیم صهیونیستی تاکید کرد: ملت یمن کاملا در کنار ملت فلسطین و مقاومت آنها است.

الحوثی در ادامه تاکید کرد: انصارالله در پی تنشی که دشمن اسرائیلی به وجود آورده و حملاتش به مسجد الاقصی و محله شیخ جراح، با توجه و اهتمام بسیاری تحولات فلسطین را دنبال می‌کند.

رهبر انصارالله یمن گفت: به هماهنگی مستمر خود با برادران‌مان در جنبش‌های مقاومت در فلسطین و محور مقاومت ادامه خواهیم داد و ملت عزیز یمن را به کمک‌های مالی برای حمایت از ملت فلسطین و مقاومت‌شان دعوت می‌کنیم.

همچنین او با تاکید بر هماهنگی انصارالله با نمایندگان جنبش‌های مقاومت فلسطین در صنعاء برای تحویل این کمک‌های مالی گفت: ما برای هر احتمال، سناریو و تحولی در حالت آماده‌باش باقی خواهیم ماند./ ایسنا

فراخوان مرجعیت دینی عراق برای حمایت جهانی از فلسطین

دفتر مرجع شیعیان عراق ضمن تاکید بر حمایت قاطع خود از ملت فلسطین، آزادگان جهان را به حمایت از فلسطین و پشتیبانی از آنها در بازپس‌ گیری حقوق از دست رفته خود فراخواند.

به نقل از سایت المیادین، دفتر آیت الله سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان در عراق صبح امروز چهارشنبه در بیانیه‌ای بر حمایت قاطع خود از ملت فلسطین تاکید کرد.

در این بیانیه‌ ملت‌های آزاده جهان به حمایت و پشتیبانی از فلسطینی‌ها فراخوانده شدند.

مرجع شیعیان عراق خواستار پشتیبانی از ملت فلسطین در مقاومتشان علیه اشغالگران صهیونیست شد که به دنبال اشغال بیشتر سرزمین های فلسطینی هستند.

در پی حکم دادگاه رژیم صهیونیستی مبنی بر تخلیه منازل اهالی محله الشیخ جراح در قدس شرقی و حمله نیروهای رژیم صهیونیستی به نمازگزاران فلسطینی در مسجدالاقصی، درگیری ها میان فلسطینیان و نیروهای اشغالگر و شهرک نشینان صهیونیستی شدت گرفت. این درگیری ها طی دو روز گذشته به حملات موشکی میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی بدل شده است./ ایسنا

آمریکا و آلمان حملات مقاومت فلسطین به تل‌آویو را محکوم کردند!

کاخ سفید و برلین با چشم پوشی از حملات مداوم چند روز اخیر رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف فلسطین، حمله موشکی مقاومت به قلب تل آویو را محکوم کردند.

به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید در سخنانی حمله موشکی مقاومت فلسطین به تل آویو و حومه آن در پاسخ به حملات رژیم صهیونیستی به فلسطینی‌های بی‌گناه را محکوم کرد.

وی با چشم پوشی از حملات مداوم چند روز اخیر رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف فلسطین گفت که این رژیم حق دفاع از خود را دارد.

جن ساکی در ادامه افزود: قدس که شهر پر اهمیتی برای مسلمانان به شمار می‌رود باید مکانی برای همزیستی باشد.

وی در ادامه تصریح کرد که آمریکا از تشدید تنش میان رژیم اشغالگر و مقاومت فلسطین در نوار غزه بسیار نگران است و دو طرف را به خویشتن‌داری فرا می‌خواند.

در همین حال، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز اظهار کرد: ما همه طرف‌ها را به خویشتن داری و آرامش دعوت می‌کنیم.

وی ادامه داد: اسرائیل حق دفاع از خود و پاسخ به حملات موشکی از نوار غزه را دارد. در مقابل ملت فلسطین نیز حق برخورداری از صلح و امنیت را دارند.

این اظهارات پس از آن مطرح شد که مقاومت فلسطین ساعاتی قبل در پاسخ به حملات وحشیانه صهیونیست‌ها به فلسطینی‌های بی‌گناه در نوار غزه با ۱۳۰ موشک قلب تل‌آویو را هدف قرار داد.

در همین راستا، هایکو ماس ، وزیر امور خارجه آلمان نیز در موضعی جانبدارانه حملات موشکی به تل‌آویو را محکوم کرد و گفت که این حملات باید بلافاصله متوقف شوند.

ماس در توئیتی نوشت: "حمله موشکی به اسرائیل کاملاً غیرقابل قبول است و باید فوراً متوقف شود. اسرائیل در این موقعیت حق دفاع از خود را دارد. این تشدید خشونت را نمی‌توان پذیرفت."/ ایسنا

حمله موشکی جدید به عسقلان و مناطق اشغالی مجاور غزه

به دنبال حمله موشکی مقاومت فلسطین به تل‌آویو، منابع خبری از موج جدید حملات موشکی گروه های فلسطینی به مناطق اشغالی هم مرز با نوار غزه خبر دادند.

خبرنگار اسپوتنیک اعلام کرد که مقاومت فلسطین موج جدیدی از حمله موشکی را به مناطق اشغالی مجاور نوار غزه آغاز کرده است.

شبکه الجزیره نیز در خبری فوری اعلام کرد که گردان‌های سرایا القدس با یک موشک سنگین بار دیگر شهر عسقلان را هدف قرار داد.

گردان‌های سرایا القدس ساعاتی قبل از این حمله اعلام کرد، یک مخزن سوخت تاسیسات استراتژیک انرژی رژیم صهیونیستی را در عسقلان هدف گرفته است.

خبرنگار الجزیره نیز اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی تجهیزات بیشتری را به مرز نوار غزه ارسال کرده است.

مقامات رژیم صهیونیستی همچنین در پی درگیری میان فلسطینی‌ها و صهیونیست‌ها در شهر اللد وضعیت فوق‌العاده اعلام کردند.

منابع خبری همچنین از درگیری میان فلسطینی ها و صهیونیست‌ها در منطقه ام فحل در داخل اراضی موسوم به ۴۸ خبر دادند و هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در درگیری با نیروهای اشغالگر در شهر قدیمی قدس ۱۵ فلسطینی زخمی شدند.

در همین حال، خبرنگار شبکه روسیا الیوم از هدف قرار گرفتن ساختمان مجاور محل اقامت محمد العمادی، فرستاده قطر به غزه خبر داد.

طبق این گزارش، این ساختمان به طور کامل تخریب شده است.

تا بدین لحظه اخباری از شمار تلفات در نتیجه این حمله منتشر نشده است.

در همین راستا، وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه هم اعلام کرد که نظامیان رژیم صهیونیستی عمدا بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی نوار غزه را هدف قرار می‌دهند.

در بیانیه این وزارتخانه آمده است که هدف قرار گرفتن این مراکز منجر به وارد شدن آسیب جدی به مرکز بهداشت شمال نوار غزه شده است./ ایسنا

قرقاش: از حق فلسطین برای پایان اشغالگری اسرائیل حمایت می‌کنیم

وزیر مشاور در امور خارجه امارات اعلام کرد که این کشور از حق فلسطینی‌ها برای پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی حمایت می‌کند.

به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه امارات در توییتی نوشت:‌ ما از حق مردم فلسطین برای پایان اشغالگری اسرائیل و راهکار تشکیل دو کشور و تشکیل کشور مستقل به پایتختی قدس شرقی حمایت می‌کنیم. این موضع تاریخی ماست و تغییر نمی‌کند.

وی گفت: چقدر سوءاستفاده از رنج و مشکلات مردم فلسطین برای تسویه‌حساب‌های تنگ نظرانه ناراحت کننده است.

از دوشنبه به دنبال حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، کرانه باختری و قدس اشغالی ۳۵ فلسطینی شهید و بالغ بر ۹۰۰ تن زخمی شده‌اند.

همچنین حماس حملات موشکی گسترده‌ای را علیه اراضی اشغالی انجام داده است.

از حدود یک هفته است که محله شیخ جراح قدس شاهد درگیری‌هایی میان پلیس رژیم صهیونیستی و فلسطینی‌هاست./ ایسنا

رژیم صهیونیستی در شهر اللد وضعیت فوق العاده اعلام کرد

رژیم صهیونیستی به دنبال ناآرامی های پیاپی و شهادت یک جوان فلسطینی به ضرب گلوله شهرک نشینان صهیونیست در شهر اللد وضعیت فوق العاده اعلام کرد.

خبرگزاری آناتولی بامداد چهارشنبه به نقل از کانال رسمی رژیم صهیونیستی موسوم به «کان»، حالت فوق العاده در این شهر به دنبال مشورت های بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم با مسئولان بلندپایه صورت گرفت .

پلیس رژیم صهیونیستی، ۱۷ فلسطینی را در جریان درگیری ها در اللد و الرمله شهر مجاور آن دستگیر کرد.

درپی فرمان بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی برای کمک گرفتن از نیروهای گارد مرزی به منظور برقراری امنیت در شهرهای مختلط  یعنی شهرهای دارای جمعیت فلسطینی و یهودی، برای نخستین بار یگانی از نیروهای گارد مرزی اسرائیل وارد این شهر شد.

روزنامه یدیععو ت احروث سه شنبه شب اعلام کرد که پلیس اسرائیل کنترل اوضاع در اللد را از دست داده است.

روز سه شنبه صدها تن از ساکتان این شهر، یک جوان ۲۵ ساله را که به  ضرب گلوله یک شهرک نشین صهیونیست در جریان ناآرامی های مردمی این شهر به شهادت رسیده بود، تشییع کردند.

درگیری در مرز غزه با فلسطین اشغالی در پی اقدامات رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی و قدس  شریف در روزهای اخیر بالا گرفته است.

گروه های مقاومت فلسطین پیش از این در واکنش به تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی و بیت المقدس از حملاتی تحت عنوان، «سیف القدس» خبر داده بودند.

به گزارش رسانه ها، بر اثر حملات هوایی و توپخانه ای رژیم صهیونیستی به نوار غزه دست کم ۳۰ فلسطینی از جمله ۱۰ کودک شهید و ۲۰۳ تن زخمی شدند.

اقدام‌های ددمنشانه رژیم صهیونیستی با محکومیت کشورها ، نهادهای بین المللی و سازمان های حقوقی بشری مواجه شده است .

دیده بان حقوق بشر این حملات را وحشیانه خواند و خواستار تلاش جامعه بین المللی برای جلوگیری از ادامه آن شد./ ایرنا

نتانیاهو برای آتش بس دست به دامن مصر شد

سردبیر روزنامه الرای الیوم گفت: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از مصر خواسته است برای برقراری آتش بس در غزه میانجیگری کند.

عبدالباری عطوان بامداد چهارشنبه در گفت وگو با شبکه خبری المیادین در عین حال افزود: گروه های مقاومت میانجیگری مصر را رد و بر آمادگی برای تداوم مقابله با رژیم صهیونیستی تاکید کرده اند.

درگیری در مرز غزه با فلسطین اشغالی در پی اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی و قدس  شریف بالا گرفته است.

گروه های مقاومت فلسطین پیش از این در واکنش به تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی و بیت المقدس از حملاتی تحت عنوان، «سیف القدس» خبر داده بودند.

به گزارش رسانه ها، بر اثر حملات هوایی و توپخانه ای رژیم صهیونیستی به نوار غزه دست کم ۳۰ فلسطینی از جمله ۱۰ کودک شهید و ۲۰۳ تن زخمی شدند.

اقدام‌های ددمنشانه رژیم صهیونیستی با محکومیت کشورها ، نهادهای بین المللی و سازمان های حقوقی بشری مواجه شده است .

دیده بان حقوق بشر این حملات را وحشیانه خواند و خواستار تلاش جامعه بین المللی برای جلوگیری از ادامه آن شد./ ایرنا

برگزاری نشست فوق‌العاده شورای امنیت درباره حوادث فلسطین طی امروز

منابع خبری از برگزاری نشست فوق‌العاده شورای امنیت و رؤسای پارلمان‌های کشورهای عرب برای بررسی رخدادهای اخیر فلسطین خبر دادند.

خبرگزاری رویترز به نقل از چند مقام دیپلمات اعلام کرد که شورای امنیت طی امروز (چهارشنبه) نشست فوق العاده‌ای را برای بررسی درگیری میان فلسطینی‌ها و صهیونیستی‌ها برگزار می‌کند.

طبق این گزارش، این نشست به درخواست تونس، نروژ و چین و پشت درهای بسته برگزار می شود.

این دومین نشست شورای امنیت طی هفته جاری درباره حوادث فلسطین خواهد بود.

در همین حال، شبکه اسکای نیوز عربی نیز در خبری فوری پس از تشدید تنش میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی اعلام کرد که امارات نیز برای بررسی وقایع این روزهای فلسطین اشغالی امروز میزبان رؤسای پارلمان‌های عرب خواهد بود./ ایسنا

عربستان اقدامات رژیم صهیونیستی در قدس و مسجدالاقصی را محکوم کرد

وزیر خارجه عربستان مخالفت خود را با طرح‌ها و اقدامات رژیم صهیونیستی جهت تخلیه منازل فلسطینی و اعمال "حاکمیت" بر آن را اعلام کرد.

به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان در جریان حضور در نشست اتحادیه عرب در سطح وزراء خاطرنشان کرد که کشورش هرگونه اقدامات یک‌جانبه که ناقض قطعنامه‌ها و قوانین بین‌المللی است و فرصت‌های ازسرگیری روند صلح را از بین می‌برد، محکوم می‌کند و مخالف طرح‌ها و اقدامات رژیم صهیونیستی جهت تخلیه منازل فلسطینی و اعمال حاکمیت بر آن است.

وی در ادامه افزود، اقدامات غیرقانونی رژیم صهیونیستی در این روزهای مبارک، یورش به محوطه‌های مسجدالاقصی، نقض حریم نمازگزاران و تجاوز و تعدی به ملت فلسطین و مقدسات آنها، نقض آشکار قوانین بین‌المللی است.

وزیر خارجه عربستان همچنین تاکید کرد، عربستان در کنار ملت فلسطین ایستاده و از تمامی تلاش‌ها با هدف دستیابی به راهکار عادلانه و فراگیر برای مسأله فلسطین و تشکیل کشور مستقل فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شرقی طبق قطعنامه‌های بین‌المللی و طرح صلح عربی حمایت می‌کند./ ایسنا

امیر قطر در گفتگو با عباس: به تلاش‌ها برای توقف تجاوزات اسرائیل ادامه می‌دهیم

امیر قطر در گفتگوی تلفنی با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد، به تلاش‌ها با طرف‌های بین‌المللی برای توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین ادامه می‌دهیم.

به نقل از خبرگزاری رسمی فلسطین"وفا"، تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در گفتگوی تلفنی با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد که این کشور به تلاش‌ها و همکاری با طرف‌های بین المللی برای توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین ادامه می‌دهد.

دو طرف درباره آخرین تحولات و اوضاع شهر قدس و نوار غزه گفتگو کردند.

از دوشنبه به دنبال حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، کرانه باختری و قدس اشغالی ۳۵ فلسطینی شهید و بالغ بر ۹۰۰ تن زخمی شده‌اند.

همچنین حماس حملات موشکی گسترده‌ای را علیه اراضی اشغالی انجام داده است.

از حدود یک هفته است که محله شیخ جراح قدس شاهد درگیری‌هایی میان پلیس رژیم صهیونیستی و فلسطینی‌هاست./ ایسنا

درخواست بلینکن برای آتش‌بس میان فلسطین و رژیم صهیونیستی

وزیر خارجه آمریکا در گفتگوی تلفنی با همتای صهیونیستی خود خواهان آتش‌بس میان فلسطینی‌ها و این رژیم شد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با گابی اشکنازی، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی تأکید کرد: اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها باید بتوانند در امنیت زندگی کنند. ما از تمام طرف‌ها می‌خواهیم تنش و خشونت را متوقف کنند.

بلینکن دو روز پیش نیز تأکید کرد که تمام طرف‌ها باید تنش‌ها را پایان داده و اقدامات عملی برای آتش‌بس اتخاذ کنند.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا نیز با مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی درباره تحولات قدس صحبت کرد و گفت که آمریکا نگران عملیات تخلیه احتمالی خانواده‌های فلسطینی در محله شیخ جراح است.

وی در عین حال به پایبندی آمریکا به امنیت رژیم صهیونیستی تأکید کرد.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید نیز اعلام کرد که کاخ سفید از نزدیک اوضاع را زیرنظر دارد.

از دوشنبه به دنبال حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، کرانه باختری و قدس اشغالی ۳۵ فلسطینی شهید و بالغ بر ۹۰۰ تن زخمی شده‌اند.

همچنین حماس حملات موشکی گسترده‌ای را علیه اراضی اشغالی انجام داده است.

از حدود یک هفته است که محله شیخ جراح قدس شاهد درگیری‌هایی میان پلیس رژیم صهیونیستی و فلسطینی‌هاست./ ایسنا


نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی درباره فلسطین

سازمان همکاری اسلامی حملات رژیم صهیونیستی به اراضی فلسطین را محکوم و بر حمایت خود از فلسطینی‌ها در بحبوبه تشدید تنش‌های نظامی تاکید کرد.

به نقل از القدس العربی، این سازمان که مقر آن در شهر جده عربستان است، در بیانیه‌ای پس از نشست اضطراری خود اعلام کرد که "با شدیدترین عبارت‌ها تعدی‌های مکرر مسئولان اشغالگر اسرائیلی به مردم فلسطین را محکوم می‌کند".

این سازمان همچنین ادامه برنامه‌های استعماری مسئولان اشغالگر در ساخت مستعمره‌ها و تلاش برای تصرف املاک فلسطینی‌ها با زور و کوچاندن اجباری آنها از اراضی‌شان را محکوم کرد.

امروز نیز پارلمان کشورهای عربی و شورای امنیت نشست‌هایی را درباره فلسطین برگزار می‌کنند.

این نشست همزمان با نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب درباره فلسطین برگزار شد.

پیشتر نیز عربستان با شدیدترین عبارت‌ها هتک حرمت‌های فاحش نیروهای اشغالگر اسرائیلی در حق مسجد الاقصی را محکوم کرد./ ایسنا

اتحادیه آفریقا: اقدامات اسرائیل در غزه نقض قوانین بین‌المللی است

اتحادیه آفریقا اقدامات ارتش رژیم صهیونیستی در غزه را ناقض قوانین بین‌المللی دانست.

به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، موسی فقی محمد، رئیس کمیساریای اتحادیه آفریقا اقدام رژیم صهیونیستی در بمباران نوار غزه را که به شهادت ۳۵ فلسطینی منجر شد، به شدت محکوم کرد.

فقی محمد در ادامه بار دیگر تاکید کرد: اقداماتی که ارتش رژیم صهیونیستی در غزه انجام می‌دهد، از جمله عملیات غیرقانونی، مستمر و ظالمانه اخراج فلسطینی‌ها در قدس شرقی در واقع نقض آشکار قوانین بین‌المللی هستند.

رژیم صهیونیستی طی روزهای اخیر حملات گسترده‌ای را به غزه انجام داده و با فلسطینیان در مسجدالاقصی و قدس اشغالی درگیر شده است./ ایسنا

 

کپی