اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

اکبریان داور دیدار پرسپولیس و استقلال شد

اکبریان داور دیدار پرسپولیس و استقلال شد

محمدرضا اکبریان به عنوان داور دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و استقلال انتخاب شد. اکبریان برای نخستین بار دربی را قضاوت می‌کند.

به گزارش مهر، اسامی داوران قضاوت کننده در هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتبال به شرح زیر است:

* جمعه ۲۴ اردیبهشت

نساجی مازندران – فولاد خوزستان
داوران: امیر عرب براقی – محمدرضا ابوالفضلی- حسن انتظاری – کمیل غلامی ناظر: محمد رضا فلاح

آلومینیوم اراک – شهر خودرو مشهد
داوران: حسین زیاری – محسن سلطانی – علیرضا مرادی – سعید لهراسبی ناظر: علی نقی مصطفی نژاد

تراکتورسازی تبریز- صنعت نفت آبادان
داوران: محمد حسین زاهدی فرد- حسین مرادی – علی احمدی – سعاد وفاپیشه ناظر: محمود رفیعی

گل گهر سیرجان – ذوب آهن اصفهان
داوران: پیام حیدری – محمد عطایی- فرهاد فرهاد پور- حسین زمانی ناظر: حیدر شکور

پرسپولیس- استقلال
داوران: محمد رضا اکبریان – علیرضا ایلدرم - مهدی عالیقدر – حسن اکرمی کمک داور ذخیره: محمد رضا مدیر روستا ناظر: رحیم رحیمی مقدم

*یکشنبه ۲۶ اردیبهشت

فولاد مبارکه سپاهان- مس رفسنجان
داوران: رضا کرمانشاهی – محمد جواد مداح – علی اکبر نوری- محمد حسین ترابیان ناظر: سعید بطحائی

سایپا تهران- پیکان تهران
داوران: اشکان خورشیدی – سعید قاسمی – بهزاد پناهی – احمد محمدی ناظر: علیرضا یزدانی

نفت مسجد سلیمان – ماشین سازی
داوران: محمدرضا تارخ – حامد صفایی – سعید زیبا – علیرضا حیدرپناه ناظر: یداله جهانبازی

گفتنی است محمدرضا اکبریان برای نخستین بار قضاوت دربی پایتخت را تجربه خواهد کرد.

 

نکات جالب داور شهرآورد ۹۵/ عاشق پنالتی، خوش‌یمن و صاحب شماره ۱۴

محمدرضا اکبریان در سن ۴۳ سالگی قرار است برای نخستین بار شهرآورد پایتخت را قضاوت کند و به چهاردهمین داور ایرانی این مسابقه در لیگ برتر تبدیل شود.

به گزارش ایرنا، محمدرضا اکبریان به عنوان داور شهرآورد ۹۵ انتخاب شد و او قرار است دیدار حساس سرخابی‌های پایتخت در هفته بیست و سوم را سوت بزند.

پیش از این گمانه‌زنی‌هایی درباره انتخاب این داور وجود داشت و سرانجام همان اتفاق هم رخ داد. اکبریان متولد ۱۵ فروردین ۱۳۵۷ است و حالا در ۴۳ سالگی قرار است اولین دربی پایتخت را قضاوت کند. این داور کرجی در سال ۱۳۷۶ قضاوت فوتبال را شروع کرد و از سال ۱۳۸۵ در لیگ برتر سوت می‌زند.

پس از حضور مجدد داوران ایرانی، ۱۳ نفر مختلف تا به حال بازی شهرآورد را قضاوت کرده‌اند و حالا پس از محسن ترکی، سعید مظفری زاده، مسعود مرادی، هدایت‌الله ممبینی، تورج حق وردی، علیرضا فغانی، محسن قهرمانی، یدالله جهانبازی، بیژن حیدری، اشکان خورشیدی، موعود بنیادی‌فر، پیام حیدری و رضا کرمانشاهی، محمدرضا اکبریان شماره ۱۴ را به خود اختصاص داد.

این داور در لیگ بیستم یک بار برای استقلال و یک مرتبه برای پرسپولیس سوت زده است. در هفته دوم دیدار ۲ تیم پرسپولیس و صنعت نفت در ورزشگاه آزادی با قضاوت اکبریان همراه بود که پرسپولیس با یک گل به برتری رسید. تک گل مسابقه در دقیقه ۴۳ به وسیله سیامک نعمتی از روی نقطه پنالتی زده شد. دو بازیکن تیم صنعت نفت هم اخطار گرفتند. البته اکبریان در این مسابقه یحیی گل‌محمدی را از کنار زمین اخراج کرد.

اکبریان در هفته نهم جدال بین گل‌گهر سیرجان و استقلال تهران را هم قضاوت کرد که تیم پایتخت‌نشین موفق شد با نتیجه ۲ بر یک به برتری برسد. داور ۴۳ ساله کرجی ۲ پنالتی برای استقلال و یک پنالتی برای گل‌گهر گرفت. وریا غفوری یکی از ۲ پنالتی را گل کرد و دیگری را به هدر داد و در سوی مقابل احمدرضا زنده‌روح پنالتیِ تیم میزبان را به گل تبدیل کرد. چهار بازیکن تیم سیرجانی و محمد دانشگر از استقلال هم اخطار گرفتند. اکبریان در لیگ هجدهم هم با فرهاد مجیدی و در دیدار صنعت نفت و استقلال درگیر شده بود و او را اخراج کرده بود.

حالا اکبریان باید دومین قضاوت خود را برای سرخابی‌های پایتخت در لیگ بیستم انجام دهد. او در قضاوت قبلی در بازی‌های این ۲ تیم چهار پنالتی گرفته و هر ۲ تیم هم در نهایت به برتری رسیده‌اند. باید دید این بارهم شاهد گرفته شدن پنالتی خواهیم بود یا خیر.

 

 

کپی