اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰

کرونا جان 27 بیمار دیگر را در فارس گرفت

کرونا جان 27 بیمار دیگر را در فارس گرفت

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مرگ ۲۷ بیمار مبتلا به کرونا در فارس خبرداد.

دکتر روح الله حسینی سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ضمن اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس، از مردم استان خواست تا در تعطیلات ویژه عید فطر، از سفر و شرکت در دورهمی ها پرهیز کنند.

به نقل از علوم پزشکی شیراز، حسینی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۸۶۴ هزار و ۳۷۳ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام و منجر به شناسایی ۲۵۱ هزار و ۱۵۱ بیمار مثبت قطعی شده است.

او همچنین گفت: از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۹۸ هزار و ۳۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۴ هزار و ۲۲۵ مورد مثبت بوده است.

حسینی خاطرنشان کرد که در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۶۵ هزار و ۳۷۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز هزار و ۸۶۵ نفر اعلام و اضافه کرد: از این تعداد، ۲۷۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

جان باختن ۲۷ هم استانی مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته

حسینی در ادامه با اعلام جان باختن ۲۷ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۲۸۷ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از بهبودی ۲۳۹ هزار و ۸۳۸ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او اضافه کرد: با توجه به نمودارها و گزارش های تیم تخصصی اپیدمیولوژی دانشگاه، از قله موج چهارم بیماری عبور کرده ایم؛ اما از لحاظ آماری، هم اکنون در صدر قله موج سوم قرار داریم و وضعیت ناپایدار و حساسی است و باید همچنان به رعایت جدی پروتکل های بهداشتی پایبند باشیم.

حسینی از مردم خواست با توجه آغاز محدودیت های سفر از امروز تا بیست و پنج اردیبهشت، از سفر در تعطیلات آخر هفته خودداری کرده تا مانع از ابتلا، انتقال و انتشار بیماری در سطح جامعه شوند.

/ایسنا

بیشتر بخوانید: درگذشت پرستار باردار بیمارستان لقمان بر اثر کرونا

جرئیات جدید تست رایگان کرونا در ایستگاه مترو

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی