اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

آیت الله مکارم شیرازی: مقامات افغانستان با عاملان حادثه تروریستی کابل برخورد کنند

آیت الله مکارم شیرازی: مقامات افغانستان با عاملان حادثه تروریستی کابل برخورد کنند

آیت الله ناصر مکارم شیرازی با صدور بیانیه‌ای درباره حادثه تروریستی کابل، تاکید کرد: مقامات ملی و مذهبی افغانستان و همچنین مجامع بین‌المللی اسلامی می‌خواهم که با عاملان آن که برای ایجاد اختلاف در صفوف مسلمانان و مخدوش کردن چهرۀ رحمانی اسلام انجام می‌شود، با شدت برخورد نمایند.

در بیانیه‌ این مرجع تقلید که نسخه‌ای از آن روز سه‌شنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: باردیگر جنایات گروه‌های تکفیری و کشتارهای هدفمند در افغانستان و خصوصا عملیات جدید که منجر به شهادت و مجروح شدن تعداد زیادی از کودکان و دانش‌آموزان بی‌گناه در این ماه عزیز به جرم محبت و ولایت اهل‌بیت(علیهم السلام) شد، موجب تألم و تأثر شدید گردید.

بیانیه حاکیست: با وجود گذشت چند دهه از آغاز این ناامنی‌ها متأسفانه هنوز دولت و سازمان‌های قضایی، نظامی و امنیتی این کشور نتوانسته‌اند این بحران بزرگ را علاج کنند و هر روز اخبار ناگوار قتل و کشتار جدید به گوش می‌رسد.
بیانیه ادامه یافته است: اینجانب ضمن عرض تسلیت به محضر امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و نیز خانواده‌های داغدیده و ملت شریف افغانستان و آرزوی شفای کامل تمامی مجروحان این حادثه، آن را محکوم نموده و مؤکدا از دولتمردان، مقامات ملی و مذهبی افغانستان و همچنین مجامع بین‌المللی اسلامی می‌خواهم که با عاملان آن که برای ایجاد اختلاف در صفوف مسلمانان و مخدوش کردن چهرۀ رحمانی اسلام انجام می‌شود، با شدت برخورد نمایند.
در پایان این بیانیه آمده است: إن‌شاءالله هر چه زودتر غدۀ سرطانی تکفیر و تروریسم از بلاد اسلامی ریشه‌کن گردد.

به گزارش ایرنا، بر اثر انفجاری که ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه روز شنبه هفته جاری در مقابل مدرسه سیدالشهداء واقع در غرب کابل رخ داد، بیش از ۸۵ تن کشته و ۱۵۰ تن نیز زخمی شده‌اند؛ بیشتر شهدا و مجروحان این حادثه تروریستی دردناک از دانش‌آموزان دختر هستند./ایرنا

کپی