اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

علی‌نژاد: کرسی آسیایی و جهانی حق کبدی ایران است

علی‌نژاد: کرسی آسیایی و جهانی حق کبدی ایران است

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: کسب کرسی ریاست فدراسیون آسیایی و جهانی کبدی حق ایران است.

«مهدی علی‌نژاد» امروز (سه‌شنبه) در جلسه‌ای با رییس فدراسیون کبدی اظهار داشت: امروز کبدی ایران، قدرت برتر آسیا و جهان است و  به لحاظ تاریخی این ورزش با گویش‌های مختلف ریشه در فرهنگ کشور ما دارد. می‌توان از کبدی به عنوان یکی از ورزش‌های ملی یاد کرد.

وی افزود: تا چند سال قبل کشور هند حرف اول این رشته را می‌زد، اما در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا که تیم ملی ایران توانست در بخش زنان و مردان با عبور از همه حریفان قدرتمند قاره‌ای به نشان طلا دست یابد و پس از آن نیز در رده جوانان قدرت تیم ایران تثبیت شد.

علی‌نژاد خاطر نشان کرد: یکی از ماموریت‌های این معاونت حمایت از نمایندگان ورزش کشورمان در کسب کرسی‌های بین‌المللی است. با توجه به قدرت کبدی ایران و جایگاه بین‌المللی رییس فدراسیون کشورمان، اگر هوشمندانه عمل کنیم می‌توانیم در انتخابات ریاست کنفدراسیون کبدی آسیا و فدراسیون جهانی موفق عمل کنیم.   رسیدن به جایگاه اول کبدی آسیا و جهان دور از دسترس نیست، همچنین ریاست بر فدراسیون آسیایی و جهانی را حق کبدی ایران می‌دانم.

انتخابات ریاست کبدی آسیا و جهان در پی درگذشت «جانارد سینگ گهلوت» از هندوستان قرار است در ماه‌های آینده برگزار شود./ایسنا

کپی