اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

کلاهبرداران سایت دیوار در تله پلیس البرز

کلاهبرداران سایت دیوار در تله پلیس البرز

پلیس آگاهی شهرستان "فردیس" با انتشار تصاویر 3 کلاهبردار حرفه ای که از طریق سایت دیوار اقدام به شناسایی طعمه های خود می کردند، از شهروندان درخواست کرد تا در صورت شناسایی آنها به پلیس مراجعه کنند.

 سرهنگ "کامران ملکی" فرمانده انتظامی شهرستان "فردیس" با اعلام این خبر بیان داشت: در پی ارجاع چندین فقره پرونده کلاهبرداری از طریق سایت دیوار به پلیس آگاهی "فردیس"، بررسی موضوع در دستورکار کارآگاهان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های کارآگاهان مشخص شد که یکی از کلاهبرداران حرفه ای استان با تشکیل یک باند 3 نفره از طریق سایت دیوار طعمه های خود را در استان های مختلف کشور به بهانه فروش خودرو و آپارتمان شناسایی کرده و پس از اخذ بیعانه موبایل خود را خاموش کرده و متواری می شوند.

فرمانده انتظامی شهرستان "فردیس" اظهار داشت: در ادامه کارآگاهان با انجام تحقیقات میدانی و به کارگیری اقدامات پلیسی مخفیگاه هر 3 متهم را در شهر های "فردیس و کرج" شناسایی کرده و در عملیاتی غافلگیرانه نامبردگان را دستگیر و به پلیس آگاهی "فردیس" منتقل کردند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهمان پس از دستگیری ابتدا منکر انجام کلاهبرداری بودند اما با مشاهده مستندات پلیس به ناچار لب به اعتراف گشوده و تاکنون به 24 فقره کلاهبرداری و از طریق سایت دیوار به ارزش 2 میلیارد و 700 میلیون ریال اقرار کرده اند.

سرهنگ ملکی با بیان اینکه این باند کلاهبرداری بسیار حرفه ای بوده و انجام کلاهبرداری های گسترده دور از تصور نیست، خاطرنشان کرد: در اجرای دستور مقام قضائی، تصویر بدون پوشش متهمان در رسانه ها منتشر می شود تا چنانچه شهروندان به این شیوه از سوی نامبردگان مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند به پلیس آگاهی شهرستان "فردیس" واقع در جاده "ملارد"، خیابان اهری جنب ستاد فرمانده انتظامی شهرستان "فردیس" پلیس آگاهی مراجعه کنند.$پلیس

کپی