اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

سفر فرمانده ارتش انگلیس به پاکستان با دستور کار صلح افغانستان

سفر فرمانده ارتش انگلیس به پاکستان با دستور کار صلح افغانستان

فرمانده ارتش انگلیس طی سفر به پاکستان با فرمانده ارتش این کشور دیدار و درباره تحولات پیرامون امنیت منطقه به ویژه آخرین وضعیت روند صلح افغانستان گفت وگو کرد.

 این دومین سفر ژنرال انگلیسی به پاکستان طی دو ماه اخیر محسوب می‌شود.

روابط عمومی ارتش پاکستان روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: ژنرال «نیکلاس پاتریک کارتر» در شهر راولپندی با ژنرال «قمر جاوید باجوا» فرمانده ارتش پاکستان دیدار و پیرامون منافع متقابل و موضوعات مورد علاقه گفت و گو کرد.

در این بیانیه آمده است: طرفین بر لزوم تقویت مناسبات دفاعی پاکستان و انگلیس تاکید و آخرین تحولات امنیتی منطقه به ویژه روند صلح افغانستان را مورد بررسی قرار دادند.

فرمانده ارتش انگلیس از مشارکت طرف پاکستانی برای صلح و ثبات درمنطقه به ویژه تسهیل روند صلح افغانستان قدردانی کرد.

این پنجمین سفر ژنرال پاتریک کارتر به پاکستان از مهرماه سال ۱۳۹۵ محسوب می‌شود. وی آخرین بار ۱۹ اسفند سال گذشته نیز در مقر فرماندهی ارتش پاکستان در شهر راولپندی با ژنرال باجوا دیدار و درباره تحولات منطقه و افغانستان رایزنی کرده بود.

پاکستان و انگلیس در حوزه‌های دفاعی و نظامی همکاری‌های نسبتا نزدیک دارند. دو کشور اگرچه روابط اقتصادی چندان گسترده‌ای ندارند، اما روابط سیاسی میان اسلام‌آباد و لندن با توجه به تاریخ حضور بریتانیا در شبه قاره، همچنان روابطی راهبردی و مهم محسوب می‌شود./ ایرنا 

کپی