اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳ تیر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

راهپیمایی فلسطینیان ساکن کرانه باختری و لبنان در همبستگی قدس

راهپیمایی فلسطینیان ساکن کرانه باختری و لبنان در همبستگی قدس

ده‌ها فلسطینی در شهر رام الله در کرانه باختری امروز (دوشنبه) در تجمعی اعتراضی جهت همبستگی با مسجد الاقصی و شهر قدس شرکت کردند.

به نقل از روسیا الیوم، معترضان شعارهایی در یاری مسجد الاقصی سر داده و پلاکاردهایی را در دست گرفتند که بر روی آن شعارهایی در حمایت از فلسطینی‌ها در محله الشیخ جراح نوشته شده بود.

منابع خبری گزارش دادند که معترضان بیشتری در حال آمدن به این شهر هستند تا در این اعتراضات شرکت کنند.

در همین حال، فلسطینی‌ها در اردوگاه‌های لبنان یکشنبه شب تظاهرات‌هایی را در یاری قدس و مسجد الاقصی و در مخالفت با طرح‌های یهودی سازی اسرائیل در این شهر برگزار کردند.

راهپیمایی‌هایی در اردوگاه‌ها و محل حضور فلسطینیان در اردوگاه الرشیدیه، البص، البرج الشمالی، المعشوق، عین الحلوه، وادی الزینه، میدان‌های شهر صیدا آغاز شد تا اردوگاه شتیلا و برج البراجنه در بیروت و اردوگاه الجلیل در بعلبک و دو اردوگاه نهر البارد و البداوی در طرابلس شمال لبنان ادامه یافت.

شرکت کنندگان دراین راهپیمایی و تجمع‌ها شعارهایی در حمایت از قدس و مردم آن و پشتیبانی از مقاومت فلسطین سر داده و بر وحدت مردم فلسطین در داخل و خارج تاکید کردند.

آوارگان فلسطینی در لبنان حمایت کامل خود را از اعتراضات مردم بیت المقدس و انتفاضه آنها اعلام و تاکید کردند که باید برای رویارویی با تعدی‌های اسرائیل در حق مردم بیت المقدس و نگهبانان مسجد الاقصی، یکپارچه گشت./ ایسنا

کپی