اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

وزیر خارجه ترکیه: همچنان از فلسطینیان حمایت می‌کنیم

وزیر خارجه ترکیه: همچنان از فلسطینیان حمایت می‌کنیم

وزیر خارجه ترکیه در واکنش به حوادث یک هفته اخیر در «مسجدالاقصی» و حمله نظامیان صهیونیست به فلسطینیان در این مسجد تاکید کرد: خشونت اسرائیل علیه فلسطینیهای بی‌گناه پایان نمی‌یابد و ما از این ملت همچنان حمایت می‌کنیم .

«مولود چاووش‌اوغلو» روز دوشنبه در توئیتی به زبان‌های ترکی استانبولی و انگلیسی نوشت: خشونت اسرائیل در مسجدالاقصی علیه مردم بی‌گناه پایان نمی‌یابد.

او افزود: آنهایی که علیه این وحشیگری کلامی نمی‌گویند، نباید در مورد روند صلح خاورمیانه نیز سخنی بگویند.

رئیس دستگاه دیپلماسی ترکیه تصریح کرد: ما همچنان صدای برادران و خواهران فلسطینی خود خواهیم بود و از حقوق آنها دفاع خواهیم کرد.!

فلسطینیان ساکن محله «الشیخ جراح» در قدس اشغالی دیشب (یکشنبه شب) بار دیگر به نشانه اعتراض به مصادره خانه‌هایشان به دست اشغالگران صهیونیست، تجمع مسالمت آمیزی برگزار کردند، اما نظامیان صهیونیست به شرکت کنندگان در این تجمع حمله‌ور شده و دست به سرکوب آنان زدند که در پی این تجاوزات درگیری‌هایی میان طرفین صورت گرفت.

این درگیری‌ها از ابتدای صبح امروز شدت بیشتری پیدا کرد و رژیم اشغالگر اقدام به شلیک گاز اشک‌آور و گلوله‌های پلاستیکی و بمب‌های صوتی به سوی فلسطینیان در مسجدالاقصی کرد.

شهر قدس از آغاز ماه مبارک رمضان و به دنبال اقدامات هتاکانه پلیس رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان به ویژه در منطقه «باب العمود» و محله «الشیخ جراح» و محوطه مسجد الاقصی ناآرام است./ ایرنا

کپی