اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳ تیر ۱۴۰۰

نایب رییس ای. او. سی: هیچ مانعی برای برگزار نشدن المپیک وجود ندارد

نایب رییس ای. او. سی: هیچ مانعی برای برگزار نشدن المپیک وجود ندارد

نایب رییس کمیته بین‌المللی المپیک تاکید کرد که بازی‌های المپیک توکیو و روند پیشبرد آن به سمت برگزاری قطعی خواهد بود و هیچ چیز مانع از این اقدام نخواهدشد.

 جان کوتس در حاشیه نشست عمومی سالیانه کمیته المپیک استرالیا اظهار داشت: با وجود خطرات کووید۱۹، هیچ چیز نمی‌تواند مانع ادامه بازی‌های المپیک توکیو شود و هیچ سناریویی وجود ندارد.

وی ادامه داد: نخست وزیر ژاپن این موضوع را ۲ هفته پیش خطاب به رئیس جمهوری آمریکا توضیح داد و ما در حال تعامل با نخست وزیر ژاپن در خصوص تمام اقدامات ایمنی هستیم و این روند ادامه دارد.

البته نایب رییس کمیته بین‌المللی المپیک این را هم نقل کرد که یوشهیده سوگا در نشست با جو بایدن تاکید کرد، ژاپن برای مهار عفونت کرونا و برگزاری بازی‌های المپیک بصورت ایمن و مطمئن همه تلاش خود را به کار خواهد بست.

رییس کمیسیون هماهنگی IOC می‌گوید: اقدامات زیادی برای اطمینان از ایمنی ورزشکاران و مردم ژاپن انجام گرفته است و ما نیمه اول سال گذشته را صرف شناسایی سناریوهایی برای بدترین حالت کردیم. 

با توجه به بیماری همه‌گیر کرونا و تمدید وضعیت اضطراری در توکیو و سایر مناطق ژاپن سوالاتی درباره ادامه پیشبرد این بازی‌ها مطرح می‌شود. در حالی که شیوع ویروس کووید۱۹ در ژاپن بسیار کمتر از دیگر کشورهاست و با رقمی بالغ بر بیش از ۱۰۵۰۰مرگ؛ انتشار واکسن به آرامی پیش می‌رود و نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد بیشتر مردم ژاپن از لغو یا تعویق مجدد بازی‌ها حمایت می‌کنند.

المپیک توکیو که به دلیل شیوع کرونا به یکسال تعویق افتاد اول مردادماه امسال در توکیو آغاز می شود./ایرنا

کپی