اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

پارلمان عربی چهارشنبه درباره فلسطین تشکیل جلسه می‌دهد

پارلمان عربی چهارشنبه درباره فلسطین تشکیل جلسه می‌دهد

پارلمان عربی اعلام کرد روز چهارشنبه نشست فوق العاده‌ای برای بررسی اقدامات متجاوزانه و نقض‌های مستمر رژیم صهیونیستی در شهر قدس اشغالی و مسجد الاقصی برگزار می‌کند.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، دفتر پارلمان عربی در بیانیه‌ای اعلام کرد که این نشست در قاهره و با هدف برای بررسی اقدامات مستمر مقامات رژیم اشغالگر در نقض حقوق فلسطینی‌ها در شهر قدس اشغالی، یورش نیروهای پلیس اسرائیل به مسجد الاقصی، کوچاندن اجباری ساکنان محله شیخ جراح در قدس و استمرار سیاست شهرک‌سازی در اراضی اشغالی فلسطین برگزار می‌شود.

عادل بن عبد الرحمان العسومی، رئیس پارلمان عربی تاکید کرد: پارلمان عربی در راستای عمل به مسئولیت خود برای کمک به مساله فلسطین به عنوان مساله اول جهان عرب و نیز دفاع از حقوق فلسطینی‌ها، توقف جنایات مستمر قدرت اشغالگر در حق فلسطینی‌ها و حمایت از تمامی حقوق آنها که تشکیل کشور مستقل فلسطین با پایتختی قدس در راس آنها قرار دارند، این نشست فوق‌العاده را برگزار می‌کند.

مرزوق الغانم، رئیس شورای الامه کویت (پارلمان این کشور) پیشتر برگزاری نشست فوق‌العاده سران اتحادیه پارلمان عربی را برای بررسی تحولات قدس با توجه به درگیری‌ها میان تظاهرکنندگان فلسطینی و پلیس رژیم صهیونیستی خواستار شده بود.

این درگیری‌ها در چند روز گذشته در بخش قدیمی شهر قدس آغاز شده و عصر روز شنبه که ده‌ها هزار نمازگزار فلسطینی در داخل مسجد الاقصی حضور داشتند، بالا گرفت.

همچنین سربازان رژیم صهیونیستی ده‌ها تظاهرکننده فلسطینی در محله شیخ جراح را با استفاده از فشار آب و گلوله‌های پلاستیکی سرکوب کرد که این اقدامات منجر به زخمی شدن تعدادی از تظاهرکنندگان شد./ ایسنا

کپی