اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳ تیر ۱۴۰۰

شلیک پلیس سارق را متوقف کرد

شلیک پلیس سارق را متوقف کرد

رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی از دستگیری سارق حرفه ای و سابقه دار خودرو در عملیات تعقیب و گریز خبر داد.

به گزارش ایران آنلاین ،سرهنگ کارآگاه "کرم یوسفوند" بیان داشت: ساعت 1030 نهم اردیبهشت ماه کارآگاهان یگان گشت پلیس آگاهی حین گشت زنی در محدوده میدان "شوش" به یک راننده یک دستگاه خودرو رانا مظنون که با استعلام شماره پلاک خودرو مشخص شد، خودرو دارای سابقه سرقت به تاریخ هشتم اردیبهشت از کلانتری 175 باقر شهر می باشد.
وی عنوان کرد: کارآگاهان با هماهنگی مرکز فرماندهی و کنترل پلیس آگاهی و با استفاده از علائم هشدار دهنده نظیرآژیر، چراغ گردان و بلندگو به راننده خودرو رانا دستور توقف دادند ولی متهم پس از شنیدن دستور ایست با افزایش سرعت به سمت خیابان فدائیان جنوب متواری و با حرکات مخاطره آمیز باعث رعب و وحشت شهروندان و خودروهای عبوری شد.
رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی ابراز داشت: پس از طی کردن مسافتی خودرو وارد خیابان های فرعی شهرک بعثت شده و همچنان بدون توجه به هشدارهای واحد گشت با سرعت بسیار بالا به مسیر ادامه می دهد که افسر اکیپ برای هشدار و جلوگیری از خسارت های احتمالی چند تیر هوائی در فواصل زمانی و مکانی معین شلیک کرد.
این مقام انتظامی تصریح کرد: متاسفانه راننده خودروی مسروقه توجهی به هشدارها نداشته و با حرکات مارپیچ و خسارت به خودروهای عبوری و پارک شده به فرار ادامه می دهد. در ادامه افسراکیپ در موقعیت مناسب اقدام به شلیک گلوله به سمت لاستیک های عقب خودروی مسروقه کرده که مورد اصابت قرار گرفته و پس از طی مسافتی خودرو به دلیل نقص فنی متوقف و راننده آن به صورت پیاده از محل گریخت.
سرهنگ یوسفوند افزود: کارآگاهان با عکس العمل سریع و به موقع به تعقیب سارق ادامه و درنهایت با درگیری فیزیکی و مقاومت شدید متهم، وی  را دستگیر کردند.
رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی تهران در پایان گفت: برابر بررسی های بعمل آمده مشخص شد نادر دارای سوابق متعدد در زمینه سرقت خودرو و قطعات از سرکلانتری نهم بوده و اخیراً از زندان آزاد شده اس.که با هماهنگی های لازم خودرو به پارکینگ منتقل و متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل پایگاه نهم پلیس آگاهی شد.

کپی