اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

آخرین وضیت پل های تخریب شده در لرستان

آخرین وضیت پل های تخریب شده در لرستان

بر اثر سیل فروردین ۹۸ حدود ۹۰۰ دهنه پل بزرگ و کوچک در لرستان دچار آسیب یا تخریب شد که سهم شهرستان پلدختر از این پل‌ها، زیاد بود.

برخی از این پل‌ها که اکثراً در مناطق روستایی و عشایری هستند پس از بالغ بر دو سال هنوز بازسازی نشده و مشکلات زیادی برای اهالی به‌وجود آورده‌اند.

۶۰ دهنه پل بزرگ و کوچک در شهرستان پلدختر بر اثر سیل تخریب شد و تا چندین روز هلال‌احمر، سپاه و ارتش با بالگرد به مناطق سیل‌زده امدادرسانی می‌کردند.

در لرستان با توجه به موقعیت جغرافیایی، پل‌های زیاد وجود دارد که برای تردد حیاتی هستند اما هرچند بسیاری از پل‌ها پساسیل بازسازی یا احداث شده اما هنوز پل‌های نیمه‌تمام هم وجود دارد.

برای برخی روستاها نیز پل‌های موقت احداث شد که بعضاً در هنگام بارندگی‌ها یا وزش باد شدید، تخریب می‌شد و همواره نگرانی از این بابت وجود داشته است که حالا خبرهای خوبی به گوش می‌رسد.

حسن رضاییان، فرماندار پلدختر در خصوص آخرین وضعیت پل‌های نیمه‌تمام این شهرستان به ایسنا گفت: بسیاری از پل‌ها بازسازی یا احداث شده اما چندین پل مهم و بزرگ هنوز نیمه‌تمام است.

وی ادامه داد: هدف‌مان این است در فصل تابستان تمام پروژه‌های پل‌سازی به اتمام برسد و خوشبختانه کار زیادی برای تکمیل ندارند.

رضاییان تأکید کرد: پس از سیل اقدامات زیادی در پلدختر اجرا شد و امیدواریم این مطالبه بحق مردم نیز در زمان مقرر به سرانجام برسد.

/ایسنا

کپی