اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

72 هزار و 400 دلار و یوروی جعلی در شازند

72 هزار و 400 دلار و یوروی جعلی در شازند

فرمانده انتظامی استان از شناسایی و توقیف یک دستگاه خودروی حامل کالای قاچاق و کشف مبلغ72 هزار و 400 دلار و یوروی جعلی، 501 عدد سکه طلا و 10 عدد فشنگ جنگی اسلحه در عملیات پلیس در شهرستان شازند خبرداد.

سردار "حسن مفخمی شهرستانی"در تشریح این خبر بیان داشت: تیمی از مأموران انتظامی پاسگاه "قره کهریز" شهرستان شازند هنگام گشت زنی در یکی از محورهای مواصلاتی، به یک دستگاه خودروی سواری مشکوک شده و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی اظهار داشت: مأموران در بازرسی از خودروی توقیف شده، موفق به کشف 501 عدد سکه طلای تقلبی، 94 برگ اسکناس500 یورویی و 254 برگ اسکناس100 دلاری جعلی و در مجموع 72 هزار و 400 یورو و دلار جعلی و 10 عدد فشنگ جنگی شدند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با بیان دستگیری دو نفر در این عملیات، تصریح کرد: در تحقیقات انجام شده از افراد دستگیر شده مشخص شد که آنان قصد داشتند، اسکناس های جعلی را به پول ملی تبدیل و وارد بازار کنند.

این مقام ارشد انتظامی بیان داشت: دو متهم دستگیر شده در این عملیات پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شدند.

سردار مفخمی شهرستانی در پایان از شهروندان خواست تا در زمان خرید، فروش و تبادلات ارزی و ریالی به هشدارها و توصیه های پلیس توجه و همواره برای تهیه ارز خارجی به مراکز و صرافی های معتبر مراجعه کرده و درصورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، مراتب را از طریق سامانه 110 با پلیس در میان بگذارند.#پلیس

کپی