اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک برگزار شد

نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک برگزار شد

هشتاد و سومین نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک با حضور رئیس فدراسیون ووشو و رئیس کمیسیون روانشناسی با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک برگزارشد.

در ابتدای این نشست به بررسی وضعیت تمرینات تیم های مختلف المپیکی و برنامه های اردویی و نحوه آماده سازی آنها و حمایت های لازم از فدراسیون های المپیکی پرداخته شد.

سپس صالحی امیری ابراز داشت: کلیه تعهدات به فدراسیون های ورزشی در سال گذشته اعم از پرداخت سهم صد در صدی بودجه فدراسیون ها، پرداخت بورسیه ها وحقوق سهمیه بگیران و کادر فنی عملی شد و علاوه بر آن کمک مازاد بر سهم مصوب فدراسیون ها نیز صورت پذیرفت تا این عزیزان نگرانی نداشته باشند.

رئیس کمیته ملی المپیک تصریح کرد: خوشبختانه برای اعزام کاروان ورزشی کشور عزیزمان به بازیهای المپیک توکیو تمهیدات لازم اندیشیده شده و دغدغه ای بابت تامین منابع ارزی و ریالی با حمایت دولت، مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه وجود ندارد و منابع لازم تامین خواهد شد همچنین نوسازی تجهیزات تخصصی آکادمی ملی المپیک نیز در سالجاری در دستور کار قرار گرفته و تا پایان نیمه امسال انجام خواهد شد.

سید واعظ موسوی رئیس کمیسیون روانشناسی ورزشی گزارشی در خصوص فعالیت های این کمیسیون ارائه کرد و پیشنهاد ایشان جهت برگزاری جشنواره آثار مکتوب روانشناسی کاربردی ورزشی و انجام حمایت های مادی و معنوی لازم در این زمینه مورد تصویب قرار گرفت.

در ادامه امیر صدیقی رئیس فدراسیون ووشو مهمان دیگر نشست هیات اجرایی امروز کمیته ملی المپیک بود که وی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های در دست اجرا اعلام نمود با توجه به حضور رشته کوراش در این فدراسیون خواستار حمایت های بیشتر از این رشته مدال آور در بازیهای آسیایی و رقابت های بین الملی شد.

در خاتمه نشست پیشنهادات و درخواست های واصله ازسوی برخی از فدراسیون ها مورد بررسی و تصمیم گیری نهایی واقع گردید./مهر

کپی