اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

تظاهرات امروز اردنی‌ها در حمایت از ساکنان قدس

تظاهرات امروز اردنی‌ها در حمایت از ساکنان قدس

گروه‌های ملی‌گرا و جوانان اردنی خواهان مشارکت فعال در تظاهرات عصر امروز(یکشنبه) در حمایت از مردم قدس و مخالفت با تجاوزات رژیم صهیونیستی شدند.

به نقل از خبرگزاری فلسطینی معا، گروه‌های ملی‌گرا، چپ‌گرا، دانشجویان و جوانان اردنی از مردم این کشور خواستند در تظاهرات عصر امروز(یکشنبه) برای اعلام حمایت از پایداری مردم فلسطین در برابر اشغالگران در قدس و محله شیخ جراح حضور فعال داشته باشند.

این گروه‌ها اعلام کردند: این تظاهرات در حمایت از جوانان قدس است که در دفاع از هویت عربی سرزمین خود و مقدساتشان جان خود را فدا می‌کنند. همچنین تظاهرات در مخالفت با وجود سفارت اسرائیل در امان و درخواست برای اعلام بطلان معاهده وادی عربه است.

این گروه‌ها اعلام کردند: سفارتخانه، معاهده صلح و عادی‌سازی روابط در اردن سرپوشی برای اقدامات صهیونیست‌ها در قدس است. ما نماینده موضع میهنی و ملی هستیم و حمایت ما در راستای دفاع از حاکمیت و منافع ملی است.

در پی درگیری‌ها میان فلسطینیان و نیروهای رژیم اشغالگر طی روز جمعه در مسجد الاقصی، محله الشیخ جراح و باب العامود در شهر قدس ۲۰۵ فلسطینی زخمی شدند. این درگیری‌ها شنبه شب نیز ادامه داشت و نزدیک به ۱۰۰ تن در جریان آن زخمی شدند.

محله الشیخ جراح از حدود ۱۰ روز پیش شاهد درگیری‌های میان نیروهای امنیتی رژیم اشغالگر و اهالی این محله است./ ایسنا

کپی