اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

ایتالیا "سیلیکون ولی" خود را می‌سازد

ایتالیا "سیلیکون ولی" خود را می‌سازد

گروهی از شرکت‌های فناوری کشاورزی و یک دانشگاه در ایتالیا در شرف توسعه نوآوری‌های سبز هدفمند در بخش کشاورزی هستند.

ایتالیا در حال توسعه سیلیکون ولی خود است. این پروژه که "Agri hub ۵.۰" نام دارد در یک منطقه کشاورزی نزدیک پاویا در ناحیه لمباردی در کشور ایتالیا راه اندازی خواهد شد.

آنها مرکز "Riccagioia" را برای این هدف اختصاص داده‌اند. مدیریت این کار به گروهی از شرکت‌ها سپرده می‌شود که شامل شرکت Almaviva ، Bayer Crop Science ، GeoSmartCampus  ،Esri Italia(یک شرکت نرم افزاری) و Olivetti است. دانشکده علوم کشاورزی و غذا و دانشکده علوم محیطی دانشگاه میلان و موسسه مهندسی کشاورزی گالینی نیز در این پروژه با آنها همکاری می‌کنند.

هدف آنها از انجام این کار توسعه و آزمایش آخرین نوآوری‌های بخش کشاورزی است که اینها شامل حسگرهایی برای آبیاری محلی، هواپیماهای بدون سرنشین کشاورزی، دیجیتالی شدن انبارهای نوشیدنی و محصولات شیمیایی پایدارتر است. هر یک از شرکت‌های شریک در این پروژه نیز در زمینه‌های مربوط به تخصص خود نوآوری خواهند داشت. این مرکز همچنین به عنوان یک مرکز آموزش نوآوری نیز خدمت خواهد کرد.

مرکز Riccagioia در توراتزا کوسته ۵۴ هکتار زمین را پوشش می‌دهد و دارای ۲۰ هزار متر مربع ساختمان است. توراتزا کوسته شهرستانی با ۱۵۰۰ نفر سکنه است و گندم، ذرت و چغندر قند نیز در آنجا کشت می‌شود. مرکز Riccagioia که به معنی "شادی گرانبها" است در حال حاضر به عنوان سیلیکون ولی کشاورزی ایتالیا شناخته می‌شود.

ایتالیا یکی از مهمترین کشورهای کشاورزی در اتحادیه اروپا است. این کشور تقریباً یک پنجم ارزش افزوده کل کشاورزی اروپا را تولید می‌کند. یورواستات ارزش افزوده کشاورزی ایتالیا در سال جاری را ۳۲.۲ میلیارد یورو تخمین زده است که این مقدار بیشتر از فرانسه، اسپانیا و آلمان است./ایسنا

کپی