اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

کلاهبرداری 30 میلیاردی با ارسال پیامک

کلاهبرداری 30 میلیاردی با ارسال پیامک

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران از بازداشت کلاهبردار 30 میلیاردی اینترنتی خبر داد که با ارسال پیام به متقاضیان درج آگهی از آنان سرقت می کرد.

به گزارش ایران آنلاین ،سرهنگ "داود معظمی گودرزی"اظهار داشت: یکی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه  و اظهار کرد،  پس از درج آگهی در یکی از سایت های اینترنتی، پیامکی با موضوع واریز مبلغی برای تایید ثبت آگهی دریافت کردم و پس از هدایت به درگاه بانکی مبلغ 300 میلیون ریال از حسابم سرقت شده است، بررسی موضوع در اختیار تیمی از کارآگاهان قرار گرفت.
وی با بیان اینکه حین تحقیقات پلیسی  تعدادی از  شهروندان به پلیس فتا مراجعه و شکایت های مشابهی را  طرح کردند، افزود: با تجمیع پرونده ها،  کارشناسان پلیس فتا متوجه شدند مجرم با ارسال لینک آلوده و نصب بدافزار بر روی دستگاه های مال باختگان ، آنها را  به درگاه جعلی پرداخت بانکی هدایت و با سرقت اطلاعات بانکی شهروندان، موجودی حساب بانکی شان را سرقت کرده است.
سرهنگ گودرزی تصریح کرد: با شناسایی هویت و مخفیگاه متهم در یکی از مناطق جنوبی تهران با هماهنگی های قضائی وی در مخفیگاهش دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیک به پلیس فتا  انتقال یافت.
وی با بیان اینکه کارشناسان  مبالغ کلاهبرداری شده توسط این متهم را 30 میلیارد ریال اعلام کرده اند، ادامه داد: وی تا کنون به 50 فقره کلاهبرداری اعتراف کرده است.
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران توضیح داد: با توجه به بررسی های دیجیتالی کشف شده از متهم، اطلاعات چند هزار کارت بانکی از شهروندان  کشف شده است که تحقیقات پلیسی برای  شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد.

کپی