اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

انهدام ۷ باند سرقت مسلحانه در سیستان و بلوچستان

انهدام ۷ باند سرقت مسلحانه در سیستان و بلوچستان

با اجرای طرح مبارزه با سرقت، ۷ باند سرقت مسلحانه و به عنف توسط پلیس آگاهی استانسیستان وبلوچستان با ۱۲۱ فقره سرقت مسلحانه و به عنف کشف شد.

سردار احمد طاهری در زاهدان اظهار داشت: در اجرای طرح مبارزه با سرقت ،شناسایی و انهدام باندهای سرقت و کشف جرایم مرتبط با سرقت خودرو، موتورسیکلت و تلفن همراه در استان، پلیس آگاهی طی عملیاتی ضربتی و هوشمندانه ،موفق به شناسایی چندین باند مسلحانه و به عنف سرقت در شهر زاهدان و شهرستان سراوان شد.

وی افزود: در این طرح کاراگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی یک باند 5 نفره سرقت مسلحانه و به عنف تلفن همراه را که اعضای این باند با استفاده از خودروی پراید در سطح شهر با پرسه زنی طعمه های خود را شناسایی و ضمن سرقت تلفن همراه آنان، به زور با تهدید سلاح از آنها نیز اخاذی و سپس متواری می شدند شناسایی و 5 نفر اعضای آن را در مخفیگاهشان دستگیر که در این رابطه 30 فقره سرقت تلفن همراه در اعترافات آنان کشف شد.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان به شناسایی و انهدام یک باند سرقت دیگر تلفن همراه با 70 فقره سرقت به عنف و مسلحانه خبر داد و تصریح کرد: در این رابطه اعضای 3 نفره آن در ساعات پایانی شب در سطح شهر تردد و در اماکن خلوت ، سوژه مورد نظر خود را برای سرقت شناسایی و تلفن همراه گران قیمت آنها را با تهدید سلاح گرم و سرد به سرقت می بردند در این رابطه سرقت از مغازه گیم نتی بلوار معلم شهر زاهدان که توسط این باند مورد سرقت قرار گرفته بود، نیز از کشفیات همین باند سرقت است.

سردار طاهری به ادامه موفقیت های پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان در طرح برخورد قاطعانه با سارقان مسلح و به عنف اشاره نمود وعنوان داشت: در اجرای این عملیات باند 3 نفره سارقان مسلح خودرو که به غیر از اینکه دست به سرقت های مسلحانه خودروهای شهروندان کی زدند ،طعمه های خود را چنانچه با مقاومت در برابر آنان ایستادگی می کردند ضمن ارتکاب به قتل آنها خودروی مقتولین را به سرقت می بردند که در این رابطه نیز 2 فقره سرقت خودرو همراه با پرونده قتل مالکان آن در بلوار کشاورز و کریم آباد شهر زاهدان کشف و در مجموع از این باند 4 فقره سرقت خودرو پراید و پژو کشف شد.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در ادامه با بیان کشف 400 کیلو سیم برق و کابل مخابراتی مسروقه در شهر زاهدان و دستگیری سارق آن با 4 فقره سرقت ، بیان کرد: با اقدام به موقع کاراگاهان پلیس اگاهی استان نیز باند 3 نفره سرقت خودرو و موتور سیکلت نیز با کشف 5 خودروی پژو و پراید و همچنین 3 دستگاه موتورسیکلت در شهرستان زاهدان شناسایی و اعضای آن دستگیر شدند.

وی به شناسایی و کشف سرقت مسلحانه و به عنف در شهرستان سراوان اشاره نمود و گفت: اعضای 2 نفره آن که به زور و تهدید اقدام به سرقت موتورسیکلت شهروندان در سطح شهرستان سراوان می کردند نیز دستگیر که در این خصوص 3 دستگاه موتور سیکلت از آنان کشف شد.

سردار طاهری نیز از کشف 6 فقره سرقت مسلحانه توسط سارقان مسلح خودرو خبر داد و گفت : در این رابطه ضمن دستگیری 2 سارق مسلح، یک فقره سرقت خودرو مربوط به "بلوار جانبازان شهر زاهدان" و همچنین یک فقره آن مربوط به شهرستان "فهرج" استان کرمان است.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در اجرای این طرح مجموعا 7 باند سرقت متلاشی ،19 نفر از اعضای آن دستگیر و 121 فقره سرقت مسلحانه و به عنف کشف شد، خاطر نشان نمود: در این عملیات موفق آمیز، 7 قبضه سلاح گرم ،9 دستگاه خودرو ،6 دستگاه موتورسیکلت ، 58 دستگاه گوشی تلفن همراه و مقادیری طلاجات ،سیم و کابل مخابراتی و منسوبات آب و و فاضلاب از افراد دستگیر شده کشف شد.

به گفته سردار طاهری تحقیقات برای کشف سایر سرقت های احتمالی و شناسایی مالباختگان و اموال آنان در دست پیگیری است.تسنیم

کپی