اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

منابع مالی برای باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی آبی‌ها تأمین شده است

سهیل مهدی: میلیچ برای استقلال قانونی بازی کرد

سهیل مهدی: میلیچ برای استقلال قانونی بازی کرد

گروه ورزشی/ حواشی باشگاه استقلال تمامی ندارد. این تیم پس از بازگشت ازعربستان با برخی مشکلات روبه‌رو شد که یکی از آنها شکایت باشگاه الاهلی عربستان به دلیل استقاده از هرویه میلیچ، بازیکن کروات آبی‌ها بود.

 هرویه میلیچ پس از دربی رفت بین استقلال و پرسپولیس ایران را ترک کرد و در آن زمان خبرهایی مبنی بر فسخ یک طرفه قرارداد این بازیکن با باشگاه استقلال مطرح شد که البته این خبر در زمان بازگشت مدافع کروات مورد تأیید مدیران استقلال قرار نگرفت و آن‌ها مدعی شدند میلیچ قراردادش را فسخ نکرده و قرارداد جدیدی با او امضا نشده است.
عربستانی‌ها اما با استناد به همین غیبت طولانی حالا قصد دارند علیه استقلال شکایت کنند. در این بین سهیل مهدی، رئیس کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ درخصوص شکایت الاهلی گفت: «به نظر نمی‌آید درخصوص قرارداد میلیچ مورد خاصی باشد عملکرد دوستان و همکاران ما در سازمان لیگ و باشگاه‌ها آنقدر هم سطحی و غیرکارشناسی نیست که این چیزها را نبینند.  فسخ قرارداد میلیچ با باشگاه استقلال نه از طرف این بازیکن نه از طرف باشگاه و نه حتی از طرف فیفا برای ثبت در سازمان لیگ به ما ارسال نشده و به همین دلیل باز هم اعلام می‌کنم هیچ منع‌قانونی برای همراهی این بازیکن با باشگاه استقلال چه در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا و چه در ادامه رقابت‌های لیگ و جام حذفی وجود ندارد، میلیچ برای استقلال قانونی بازی کرد.»
علاوه بر این دکتر مهدی سیاهپوش، پزشک استقلال که ظاهراً با کادر فنی این تیم بویژه فرهاد مجیدی به مشکل خورده است، صبح شنبه با حضور در باشگاه استقلال، قراردادش با آبی‌پوشان تهرانی را فسخ و از این تیم جدا شد. سیاهپوش در گفت‌وگویی کوتاه بعد از خروج از باشگاه استقلال، گفت: «متأسفانه شرایطی ایجاد شد که امکان ادامه همکاری من با باشگاه میسر نبود و به همین خاطر با احمد مددی صحبت کردم و به توافق رسیدیم که دیگر با هم نباشیم. مقصر کرونا گرفتن بازیکنان نبودم. اینکه چه اتفاقاتی افتاد و... را زمان مشخص می‌کند اما واقعاً آن موقع تمهیدات را اندیشیده بودیم ولی به هر دلیلی انجام نشد. دوست ندارم بیش از این درباره‌اش صحبت کنم.» همچنین دیروز فرهاد مجیدی، علی غفار را به عنوان مدیر رسانه‌ای جدید باشگاه استقلال انتخاب کرد. محمد کاظمی در ابتدای فصل به عنوان مدیر رسانه‌ای باشگاه استقلال کار خود را در این باشگاه آغاز کرد اما گفته می‌شود او از این به بعد در پست معاونت فرهنگی در این باشگاه کار خود را ادامه می‌دهد. نصرالله عبداللهی، سرپرست استقلال درخصوص جدایی کادر پزشکی استقلال و اینکه فرهاد مجیدی دکتر تیم را اخراج کرده است،‌ گفت: «آقای مجیدی چه کسی را برکنار کرده است؟ آقای سیاهپوش یک مدت در تمرینات استقلال حضور نداشت و حالا با رضایت دو طرف قراردادش با تیم مسخ شد.»‌  
او درخصوص صحبت‌هایی که پیرامون انتخاب دستیار مجیدی و مطرح شدن اسامی مثل بیژن طاهری اظهار داشت: «5 نفر دیگر هم هستند. (او خطاب به خبرنگاران گفت هر کدام‌تان چند اسم دیگر بگویید) شما خبرنگار هستید اگر بخواهید، بنویسید مورینیو را هم می‌آورند، فوقش او می‌گوید می‌آیم یا نمی‌آیم. همه این اسامی که گفتید درست نیست. مجیدی اگر لازم بداند بعد از دربی دستیارش را معرفی می‌کنند. خود کادر فنی هم در مصاحبه‌های قبل از بازی این موضوع را منتقل خواهند کرد.» عبداللهی ضمن تعریف و تمجید از فرهاد مجیدی درخصوص اینکه آیا لیست ورود و خروج استقلال مشخص شده است یا خیر، عنوان کرد: خیر. در این مورد هیأت مدیره جلسه می‌گذارد و به نتیجه می‌رسند تا کاری را انجام دهند همه این صحبت‌هایی که مطرح می‌کنید خبرنگارانی که اینجا هستند، می‌نویسند. به هر حال یا آنها را رد می‌کنیم و یا تأیید.»
یکی دیگر از چالش‌های استقلال بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی است که دیروز علی نامداری، مشاور هیأت مدیره باشگاه استقلال درباره اینکه آیا منابع مالی برای پرداخت طلب لکیچ و باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی استقلال تأمین شده است، اظهار داشت: «بله و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.»

کپی