اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰

آغاز پخش خاطره نگاری تصویری والدین شهدا از قاب تلویزیون

آغاز پخش خاطره نگاری تصویری والدین شهدا از قاب تلویزیون

هم زمان با ایام نورانی و پربرکت ماه مبارک رمضان، پخش برنامه خاطره نگاری والدین شهدا در قالب مصاحبه تصویری و با عنوان "قرار عاشقی" از رسانه ملی آغاز شد.

موضوع ثبت و ضبط خاطرات شفاهی والدین معطر شهدا در قالب طرح سرگذشت پژوهی از سال 1392 در بنیاد شهید کلید خورد و ذیل این طرح مصاحبه های تصویری بسیاری در این باره تولید شد.

با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر ثبت خاطرات والدین شهدا و قرار گرفتن والدین شهدا در دوره میانسالی،  اداره کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید در قالب توافقی که با رسانه ملی انجام داده، به خاطره نگاری والدین شهدا در قالب مصاحبه تصویری سرعت بخشیده است و از نیمه دوم اردیبهشت ماه با عنوان برنامه "قرار عاشقی" پخش این مصاحبه ها از شبکه های سراسری و استانی سیما آغاز شده است.

همکاری بنیاد شهید و رسانه ملی به این صورت است که سوژه ها و اطلاعات لازم از طریق بنیاد در اختیار تهیه کنندگان قرار گرفته و بخش تولید برعهده مراکز صدا و سیمانی استان‌ها خواهد بود.

فاز بعدی این طرح پس از پایان مصاحبه با والدین شهدا به جانبازان بالای 70 درصد اختصاص دارد.

گفتنی است نخستین برنامه این مجموعه که به شهید «بهروز احمدزاه» اختصاص داشت، توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران تولید و از شبکه پنجم سیما پخش شد.

نوید شاهد/

کپی