اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

سارق مسلح درکرمانشاه زمین گیر شد

سارق مسلح درکرمانشاه زمین گیر شد

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از انهدام باند مسلحانه سرقت و دستگیری یکی از سارقان در کرمانشاه با اقتدار پلیس آگاهی خبر داد.

 سردار علی اکبر جاویدان گفت: پس از اعلام شکایت چند تن از شهروندان بخصوص بانوان که در یک تاکسی مورد سرقت و زورگیری مسلحانه قرار گرفته اند، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه در تحقیقات ابتدایی پلیس مشخص شد تاکسی مورد نظر سرقتی بوده است افزود: با توجه به حساسیت موضوع تیمی از کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم تحقیقات گسترده و همه جانبه خود را آغاز و موفق شدند بااقدامات اطلاعاتی اعضای باند و خودروی استفاده شده در سرقت‌ها را شناسایی کنند.
سردار علی اکبر جاویدان گفت: پس از مشاهده تاکسی سرقتی ماموران به تعقیب آن‌ها پرداختند و ۲ فرد سارق با بی توجهی به اخطار‌های مکرر  شروع به تیراندازی به سمت آنها کردند.
سردار جاویدان افزود: به دنبال این اقدام و پس از توقیف تاکسی، سارقان از فرصت پیش آمده استفاده و با ربودن یک دستگاه خودرو تیبا مجددا اقدام به فرار کردند، اما در نهایت و با شجاعت و اقتدار پلیس، این خودرو نیز توقیف و سردسته باند دستگیر شد.
وی با اشاره به متواری شدن دیگر سارق مسلح، خاطرنشان کرد: فرد دستگیر شده تاکنون به ارتکاب ۱۵ فقره سرقت با تهدید سلاح گرم از شهروندان و خصوصا بانوان در کرمانشاه اعتراف کرده است.
رئیس پلیس استان کرمانشاه ادامه داد: علاوه بر توقیف ۲ دستگاه خودرو تاکسی و تیبای ربوده شده، در بازرسی‌های انجام شده از مخفیگاه سارقان مسلح مقداری از وسایل سرقتی مربوط به شاکیان، ۲ قبضه سلاح، تعدادی فشنگ و ۲ دستگاه خودرو مسروقه نیز کشف شد.
وی در پایان  با قدردانی از کاراگاهان پلیس آگاهی در شناسایی باند سرقت و دستگیری سردسته آن، خاطرنشان کرد: پلیس با اقتدار به مقابله با چنین افرادی که امنیت روانی جامعه را با اخلال روبرو می‌کنند برخورد و قطعا دستگاه قضائی نیز احکام لازم را در این خصوص صادر می‌کند.صدا وسیما 

 

کپی