اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰
سازمان جهانی بهداشت هشدار داد؛

افراد آسیب پذیر را قبل از کودکان واکسینه کنید

افراد آسیب پذیر را قبل از کودکان واکسینه کنید

سازمان جهانی بهداشت (WHO) به کشورها تاکید کرد افراد آسیب‌پذیر و در معرض خطر پیش از کودکان در اولویت تزریق واکسن کرونا قرار گیرند.

سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (جمعه) از دولتها خواست تا از واکسیناسیون کودکان در برابر بیماری کووید-۱۹ پیش از تزریق واکسن به افراد مسن و در معرض خطر خودداری کنند.

این درخواست سازمان جهانی بهداشت پس از آن مطرح شد که کانادا تزریق واکسن فایزر به کودکان را تایید کرد و سایر کشورهای ثروتمند نیز قرار است این روند را دنبال کنند.

دکتر "کیت اوبراین" مدیر ایمن سازی و واکسیناسیون سازمان جهانی بهداشت گفت: لازم است اولویت بندی تزریق واکسن به گونه ای باشد که گروه های بیشتر آسیب پذیر در تمامی کشورها پیش از آغاز واکسیسناسیون گروه های کم خطر در برابر بیماری کووید-۱۹ مصون شوند.

کانادا تزریق واکسن کروناویروس فایزر را برای کودکان ۱۲ سال و بالاتر تایید کرده و اولین کشوری است که دست به این اقدام زده است. همچنین به گفته مقامات کانادایی قرار است بزودی انگلیس و اتحادیه اروپا تزریق واکسن برای کودکان را تایید کنند.

به گزارش مدیکال اکسپرس، گزارشها حاکی از آن است که ایالات متحده نیز قرار است به زودی مجوز تزریق واکسن فایزر برای کودکان ۱۲ تا ۱۵ ساله را صادر کند./ ایسنا

آیا واکسیناسیون جانبازان اصول خاصی دارد؟

از کدام واکسن کرونا بیشتر استقبال شده است ؟

اولویت دریافت واکسن کرونا با بیماران مبتلا به سرطان

چرا سالمندان باید در اولویت واکسیناسیون کرونا باشند؟

آیا بعد از تزریق واکسن کرونا باز هم ممکن است مبتلا شویم؟

 

 

 

 

کپی